NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Azerbaycan’da

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM uzmanları, 7 Kasım’da Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde düzenlenecek Bağımlılık Semineri’ne katılacak.

Bağımlılık ve tedavi yöntemlerinin konuşulacağı seminerin açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Rektörü, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan yapacak.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM ekibi ve yöneticileri, Bakü’de bulunan Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde, 7 Kasım 2017 Salı günü gerçekleşecek Bağımlılık Semineri’ne katılacak.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Geray Geraybeyli’nin açılış konuşmasını yapacağı Bağımlılık Semineri’nde NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof.Dr. Nesrin Dilbaz da sunumunda bağımlılık ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verecek. Bağımlılık nörobiyolojisi, motivasyonel görüşme teknikleri ve bağımlılıkta TMU teknikleri de ele alınacak.

Azerbaycan’a gidecek ekipte; NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Tıbbi Direktör Yardımcısı, Uluslararası Hasta Hizmetleri Yöneticisi Dr. Hanifi Devrim, Üsküdar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Direktörü, Erasmus Koordinatörü Emre Üçsular, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Bağımlılık Kliniği Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr Alptekin Çetin ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Kurumsal İletişim Yöneticisi Simge Yıldırım Yurga bulunacak.

AVRUPA’NIN 2. BEYİN HASTANESİ

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi yaklaşık 20 yıldır psikiyatri, psikoloji, nöroloji ve bağımlılık alanında hizmet vermektedir. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde, bağımsız akredite kuruluşu tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathane donanımıyla, bütün branşlarda cerrahi operasyonları asiste eden üstün teknolojik alt yapı imkanları mevcuttur. Biri 1A olmak üzere 2 laminar flow üniteli dijital ameliyathanede; Robotik Cerrahiden, Tümör, Omurilik ve Anevrizma Cerrahisine, Parkinson, OKB, Depresyon ve Epilepsi’de uygulanan pil ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmet verilmektedir. Hastanede, 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yoğun bakım birimi Seviye 3’e kadar tüm seviyelerdeki yoğun bakım hastalarına tam teşekküllü hizmet verilebilmektedir.

TÜRKİYE’NİN BEYİN ÜSSÜ

- NPİSTANBUL Beyin Hastanesi; ruh sağlığıyla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacı ile kurulan ve yaklaşık 20 yıldır bu konuda hizmet vermeye devam eden Türkiye’nin ilk özel dal hastanesidir.

- Nöroloji, psikiyatri, psikoloji birlikteliğini gerçekleştirerek, tanıdan tedaviye multidisipliner yaklaşımı benimseyen ilk hastanedir.

- Dünya’nın en büyük ve prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) akreditasyon belgesine sahiptir. Bu akreditasyon, Dünya üzerinde Amerika dışında, bizim de dahil olduğumuz sadece üç psikiyatri hastanesinin almaya hak kazandığı özel bir belgedir.

- Türkiye’de ilk “Beyin İncelemesi” ve “Manyetik Uyarım Tedavisini” (TMU) uygulayan, Acil Psikiyatri hizmeti ve Psikoacil ambulans servisi ile danışanlarının bütün ihtiyaçlarına cevap veren psikiyatri alanındaki ilk özel dal hastanesidir.

- “Beyin Fonksiyonlarını” ölçerek, tedavide “Düşünce Odaklı Tıp” gibi yeni yaklaşımların Türkiye’deki öncüsüdür.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:06 Kasım 2017Yayınlanma Tarihi:03 Kasım 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.