NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'den ücretsiz online danışmanlık

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ücretsiz online danışmanlık çalışmaları hız kesmeden devam ediyor… Psikolojik destek çalışmaları online platformda yapılıyor.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanlarının katılımıyla her ay düzenlenen Psikoloji Sohbetleri, küresel salgın Covid-19 nedeniyle online olarak devam edecek. Online  Psikoloji Sohbetlerinde uzmanlar, katılımcıların merak ettiği sorulara yanıt verecek. Psikoloji Sohbetleri öğretmenler için de yine ücretsiz olarak özel grup oturumları şeklinde gerçekleşecek.

Pandemi sürecinde Covid 19 ücretsiz online destek hattını da hizmete sunan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi 65 yaş üzerindeki bireyler için de özel destek hattı çalışmasına başladı. Psikiyatri hastalarının devam eden terapilerinde Koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle aksama olmaması için online platforma taşındı.

Koronavirüs Covid-19 küresel salgınının getirdiği sosyal izolasyon nedeniyle kaygı, korku gibi psikolojik sorunlar giderek artıyor. Aile içinde ise çatışmalar çıkabiliyor. Öte yandan uzun süre evde kalma zorunluluğu bulunan çocuk, ergen ve ileri yaştaki bireyler için ise aileler farklı sıkıntılar yaşayabiliyor. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi psikolog ve psikiyatri uzmanlarından oluşan uzmanlar; yaşanan bu sıkıntıları, merak edilen konuları Online Psikoloji Sohbetleri altında canlı yayında ele alıyor. 

Koronavirüs Covid-19 izolasyon sürecinde bireysel olarak ücretsiz online destek hattını da hizmete sunan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi 65 yaş üzerindekiler için de özel destek hattı çalışmasını yakında faaliyete geçirecek.  

Psikiyatri hastalarının devam eden terapileri için ise Koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle bir aksama olmaması için online platforma taşıyan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, özel online terapi ve tedavi hizmetlerini de vermeye devam ediyor.

İnternet üzerinden dileyen herkes başvuruda bulunabilir

Online Psikoloji Sohbetleri, salgın sürecinde bireylerin hissettiği duyguların bir arada konuşulacağı, uzman görüşleri ile farkındalığı arttırmayı amaçlayan internet üzerinden canlı olarak gerçekleşecek sohbet toplantıları şeklinde düzenleniyor. https://npistanbul.com/psikoloji-sohbetleri-online-devam-ediyor adresinden dileyen herkes bu toplantılara katılıp canlı yayında sorularını uzmanlara iletebiliyor. 

Canlı yayınlar kapalı gruplar şeklinde yapılıyor

Koronavirüs Covid-19 salgınının getirdiği sorunlar başta olmak üzere, erişkin ve çocuklarıyla ilgili danışmanlık alma ihtiyacı olan ebeveynler için grup toplantıları şeklinde düzenleniyor. Ücretsiz olarak düzenlenen Online Psikoloji Sohbetleri dışarıya kapalı şekilde, Zoom internet platformu üzerinden 45 dakikalık süreli olarak belli bir sayıda katılım ile gerçekleşiyor.  Zoom üzerinden planlandığı için de klasik canlı yayınlar gibi herkes tarafından izlenemiyor, kapalı gruplarda gerçekleşiyor.

Toplantılar sınırlı kontenjanda düzenleniyor 

Online Psikoloji Sohbetlerine; adresinde yer alan https://npistanbul.com/psikoloji-sohbetleri-online-devam-ediyor online başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak katılım sağlanabiliyor. Toplantıların verimli bir şekilde geçmesi için belli bir katılım sayısı ile yapılacak her toplantı için, yetişkinlerle ilgili konularda 20 birey, çocuk ergen konularında ise 5 aile olarak kontenjan sınırı bulunuyor. Doldurulan formlarla gerçekleşecek başvurular, uzmanlar tarafından toplantının kontenjan durumu da göz önüne alınarak planlanıyor. Ardından katılım talep edilen sohbetin gün ve saati başvuruda bulunan bireylere özel olarak iletiliyor. 

Covid 19 ücretsiz online psikolojik destek hattı için randevu usulü hizmet sunuluyor

Covid 19 Ücretsiz Psikolojik Destek Hattı ile NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanlarından telefonla veya görüntülü konuşma şeklinde destek alınabiliyor. İnternetten web sitesi üzerinden online başvuru formunu doldurarak dileyen herkes bu hizmetten faydalanabiliyor.

Başvurular çağrı merkezi üzerinden randevu dönüşü şeklinde değerlendiriliyor. Pandemi Psikolojik Destek Hattı; uzmanlarla yüz yüze görüşme şansı olmayan ve ihtiyacı olan kişiler için tedavi şartları taşımadan danışmanlık görevi şeklinde yürütülüyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:18 Temmuz 2023Yayınlanma Tarihi:06 Mayıs 2020

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.