NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret gerçekleşti. Toplantıda NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde Majör Depresyon konuşuldu.

Janssen İlaçları Gelişen Pazarlar Yönetim Kurulu ve Avrupa Bölgesi Nörobilim Değer Takımı Üyeleri NPİSTANBUL Beyin Hastanesini ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı’nın ilk kez özel bir merkezi onayladığı çalışmada NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ziyaret edilecek merkez olarak seçildi.

Gerçekleştirilen ziyarette dünyada ruhsal hastalıklar içinde en sık görülen ve diğer hastalıklara oranla en fazla yeti kaybına yol açan Majör Depresyonun tedaviye dirençli olan hastalarında yeni bir tedavi seçeneğinin NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde çalışılması ve tedavi sonucunda hastaların aldığı yanıtla ilgili bir sunum yapıldı.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ise gerçekleşen toplantıda “Tedaviye Dirençli Majör Depresyon Tedavisinde Esketamin” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde dirençli majör depresyon hastalarına uygulanan TMS ve TMU gibi uygulamalardan bahsederek majör depresyon tedavisinde hastalara uygulanan yöntemleri ziyaretçilere aktardı.

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, konuşmasının ardından NPİSTANBUL Beyin Hastanesin’deki Nöromodülasyon Merkezi’ni ve Acil Servis’i gezdirerek uygulama olanaklarını birebir ziyaretçilere anlattı.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:29 Ağustos 2019

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.