NPİSTANBUL'A ZİYARET

NP Grup

Japonya Psikiyatri Hastaneleri Derneği (JAPH) tarafından Türkiye'nin ilk ve tek özel nöropsikiyatri hastanesi olan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'ne 14 Ekim'de bir ziyaret gerçekleştirildi.

 


Japonya Psikiyatri Hastaneleri Derneği (JAPH) 1949 yılında Tokyo'da, Japonya'da yer alan psikiyatri hastanelerinin tesis standartlarının oluşturulması ve geliştirilmesi, Japon Halkı'na pskiyatri alanında sağlık hizmeti sunulması ve bunu yaparken de hasta haklarına ve hastaların sosyal uyumlarına katkı sağlanması amacı ile kuruldu.

Nisan 2009 itibari ile JAPH'a üye hastane sayısı 1213' ulaşmış ve JAPH üyesi hastaneler Japonya'daki toplam psikiyatri yatak sayısının %84,1'ni oluşturmuştur.

Ziyarete, Japonya Psikiyatri Hastaneleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Kosei Yamato başkanlığında 16 japon pskiyatri uzmanı katılmıştır.  Ziyaret boyunca Japonya ve Türkiye'deki psikiyatri hastaneleri, pskiyatrik hastaların tedavi süreçleri, tanılarına göre tedavi protokolleri konularında ayrıntılı şekilde bilgi alışverişi sağlanmıştır. NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi pskiyatri uzmanları ile JAPH üyeleri nöropskiyatrideki modern tanı ve tedavi yöntemleri konusuna ilgi çekici tespit ve paylaşımlarda bulunmuştur.

NPİSTANBUL'A ZİYARET

JAPH üyeleri NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nin tüm klinik alanlarını ziyaret ederek Hastane'de gerçekleştirilen uygulamalarla ilgili ayrıntılı bilgiler almışlardır. NPİSTANBUL Nörospikiyatri Hastanesi'nin gerek tesis şartlarını, gerekse tıbbi uygulamalarını yerinde inceleyen JAPH üyeleri, kullanılan modern teknoloji ve gelişmiş tanı ve tedavi süreçleri konusunda NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nin doğru bir adres olduğunu ifade etmişlerdir. Hastane ziyareti sırasında Hastanenin Elektrofizyoloji Laboratuvarını, QEEG uygulamalarını, Farmakogenetik Laboratuarını, TMS uygulamalarını, psikoterapi ve psikiyatri polikliniklerini, yataklı klinikleri, Elektrokonvülsif Terapi sürecini, Yoğun Bakım Ünitesini, Psikoacil servisini ve psikoacil ambulansını, Ergoterapi uygulamalarını inceleyen Japon Psikiyatristler, tedavi süreçlerinin Japonya'da uyguladıkları tedavi süreçleri ile çok benzer olduğunu vurgulamışlardır.

Prof. Dr. Kosei Yamato ziyaret esnasında gerçekleştirdiği konuşmasında NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'ni ziyaret etmekten gurur duyduklarını, kendileri için bu ziyaretin verimli bir bilimsel toplantı niteliğinde olduğunu, bundan sonraki süreçte işbirliği ve bilgi alışverişinin sürmesini istediklerini dile getirmiştir. 
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Ekim 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.