O DA KURTULMAK İSTİYOR

A.A

Adana'da, uyuşturucudan kurtulmak için valiliğe başvuran hastaneye yatırılan genç kız, hastaneden kaçtı.

5 yıldır eroin kullandığı belirtilen Elif K. (21),   2 Şubat Salı günü uyuşturucudan kurtulmak istediğini belirterek, başvurduğu Adana  Valiliği tarafından yatırıldığı Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları  Hastanesinden kaçarak, yeniden Adana Valiliğine geldi.

Adana Valiliğinde, yatırıldığı hastanede kötü muamele gördüğünü ileri  süren genç kız, geçtiğimiz ay içerisinde annesi tarafından götürüldüğü hastanede  uyuşturucu krizine giren arkadaşı Fatma Y. gibi İstanbul'da tedavi görmek  istediğini belirtti.

Uyuşturucudan kurtulmak istediğini belirten Elif K, "Adana'daki hastane  yerine Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi'nde (AMATEM) tedavi  görmek istiyorum" dedi.

Valilik Koruma Amiri Ali Uzun tarafından bina içerisine alınan genç kız,  daha sonra bir polis ekibi tarafından yeniden Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir  Hastalıkları Hastanesine götürüldü.

Hastane Başhekimi Dr. Bülent Demirbek ise genç kızın hastahanede 22 kez tedavi altına alındığını ifade ederek,  her seferinde kendi rızası ile tedaviyi yarıda kestiğini söyledi.

Uyuşturucu tedavisinde gönüllüğün esas olduğunu bildiren Demirbek, "Kişi 'ben hastaneden çıkacağım' derse bizim yapacak bir şeyimiz kalmıyor. Bazı  zamanlar engel olmaya çalıştık ama bu seferde kendine zarar vermeye başlıyor. Hatta bir defasında hastaneden çıkmasına izin vermediğimiz için kendini yakmaya  kalkıştı" dedi.

5 yıldır eroin kullandığı belirtilen Elif K. (21), annesi tarafından  getirildiği hastane bahçesinde uyuşturucu krizi geçiren arkadaşı Fatma Y'nin  durumunu televizyondan izleyince, uyuşturucuyu bırakma kararı almış, tedavi için  başvurduğu Adana Valiliği tarafından Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir  Hastalıkları Hastanesine yatırılmıştı.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.