Obezite resmen bir hastalık!

Obezite resmen bir hastalık!ARJANTİN senatosu, obezite (şişmanlık) ve diğer yeme bozukluklarını, ulusal kamu ve özel sağlık bakım programlarına dahil edilecek hastalıklar olarak niteleyen yasa tasarısını onayladı.

Senatoda “Obezite Yasası”, şişmanlık ile yeme bozuklukları olan anoreksi ve bulimiayla mücadelenin ulusal çıkar olduğu belirtilerek kabul edildi.
YASANIN senato tarafından da onaylanmasıyla, bu hastalar Arjantin sağlık programları kapsamında tedavi olabilecekler. Yasa ayrıca basın yayın organlarının, bir sağlık uzmanı tarafından desteklenmeyen rejim programları yayınlamasını yasaklıyor ve yüksek kalorili gıdalara uyarı etiketi konmasını öngörüyor.

KAYNAK: //www.milliyet.com.tr/Yasam/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=yasam&ArticleID=978651&Date=15.08.2008&b=Obezite%20resmen%20bir%20hastalık!


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:20 Ağustos 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.