Obezitenin nedeni mutsuzluk çıktı

Susan Farmer 37 yaşında ve 243 kilo. Doktorlar eğer kısa zaman içinde en az 120 kilo vermezse öleceğini söyledi. Nedeni ise mutsuzluk...

Morbid obezlerin hayatını ele alan ABD'deki bir televizyon programı sayesinde ise Susan Farmer da zayıflayarak hayata döndü. Nedeni ise mutsuzluk...

 30 SANİYEDEN FAZLA YÜRÜYEMİYORDU

30 saniyeden fazla yürüyemeyen ve en fazla bir koltuktan diğerine geçecek kadar ayakta kalabilen Susan'ın ameliyat olabilmesi için zayıflaması gerekiyordu.

"AMELİYAT EDERSEK ÖLÜR"

Uzmanlar eğer bu şekilde genel anesteziye alınırsa hayatını kaybetme riskinin yüksek olduğunu belirtti. Program ekibiyle birlikte doktora giden ve özel diyet listesiyle kilo vermeyi başaran Susan, ikinci kontrolünde ise zayıflayamadı.

HER MUTSUZ OLDUĞUNDA

Anne Nita, Susan'ın babasının alkol bağımlısı olduğunu ve eve geldiğinde mutlaka birine şiddet uyguladığını belirtti. Nita, küçük kızı Susan'ın çok ağladığını ve onu mutlu edebilmek için markete götürüp abur cubur aldığını söyledi. Bu nedenle her mutsuz olduğunda kendisini yemek yemeye veriyordu.

PSİKOLOJİK TERAPİ SONRASI 66 KİLO VERDİ

Bir ay psikolojik terapi ardından Susan 177 kiloya kadar düştü ve 66 kilo verdi. İlk defa kendimi "Özgür ve tek başıma hayatta kalabilecek bir insan gibi hissediyorum. Bugüne kadar kendimden nefret ediyordum. Aynaya asla bakmıyordum. Her baktığımda çirkin ve şişman bir insan görüyordum" diyen Susan ameliyat olarak zayıflamaya devam edecek.

HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:11 Temmuz 2015Yayınlanma Tarihi:19 Temmuz 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.