Ofiste kahve dopingi

Türk kültürünün vazgeçilmezlerinden olan kahve içme alışkanlığını, iş hayatınızda performansınızı artırmak için bir silah olarak kullanabilirsiniz.

Türk kültürünün vazgeçilmezlerinden olan kahve içme alışkanlığını, iş hayatınızda performansınızı artırmak için bir silah olarak kullanabilirsiniz.

ofis_kahveKahvenin yanında yenilecek şekerli bir besin kafein ve glikoz birleşmesinden dolayı insan vücudunda uzun süreli algı açıklığını ve dikkat yoğunluğunu sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra hafızanın da güçlenmesinde son derece etkili.

OFİSTE STRESİ YENMENİN YOLLARI

OFİSİN EN ÇALIŞKAN ELEMANI OLMAK İSTEYENLER DİKKAT!

Yapılan araştırmalarda ofiste bir fincan kahve içenlerin, içmeyenlere göre daha enerji dolu ve yoğun çalıştığı gözleniyor. Ancak kahve konusunda temkini elden bırakmamanız gerekiyor. Fazla miktarda kahve içmenin, faydası olduğu kadar zararı da mevcut. Enerji patlaması yaşadığınız süreçte bir fincan kahvenin üzerine çıkarsanız, zirve yapan enerji miktarınız hızla geri düşebilir. Yaşanan bu dengesizliğin ardından aşırı yorgunluk ve halsizlik sizi daha kötü etkileyebilir. MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:17 Nisan 2013Yayınlanma Tarihi:23 Nisan 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.