Öğretim üyelerinden

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyeleri, ek kontenjanda tercih yapacak öğrencilere bölümleriyle ilgili çeşitli önerilerde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyeleri, ek kontenjanda tercih yapacak öğrencilere bölümleriyle ilgili çeşitli önerilerde bulundu.

İYİ GELECEK

  Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka: Davranış sağlığı ve bilimleri alanında Türkiye'nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan ve öncü olmaya hazır bulunan üniversitemizin Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Kurumlan İşletmeciliği, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmetler ve Hemşirelik Bölümleri ile yüzde 80 oranında kontenjanını doldurmuştur. Açıkta kalan kontenjanlarımıza, günümüzün, çağın ihtiyaçlarına uygun ve multidisipliner eğitimi, gelişiminizde ve istihdamınızda iyi bir gelecek hazırlamayı hedeflemiştir. Fakültemiz, akademik kadromuzun güçlü desteğiyle bilimsel alanda sürdüreceğiniz bütün çalışmalarınıza açıktır.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

 

SORGULAYAN ÖĞRENCİLER

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu: Üniversite eğitimi gençlerin en değerli yıllarını kapsıyor. Onların gerekli donanıma sahip çok yönlü araştıran, sorgulayan, üreten, sorumluluk alabilen, kendine güvenen bireyler olarak yetişmeleri için mesai harcayan bir üniversiteyiz.  Üniversitemizi, YGS ve LYS sınav sonuçlarına göre tercih eden öğrencilerin yüzde 80'i kayıt yaptırmıştır.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Ancak yine de boş kontenjanlarımız bulunmaktadır ve öğrenciler üniversitemizi tercih etme şansım kaçırmış sayılmazlar. Ek yerleştirmede üniversitemizi tercih edecek öğrencilere, yüzde 75'e kadar burs oranı sağlanmaktadır. Örneğin, Felsefe Bölümü'nü tercih edecekler yüzde 75 burslu okuyabilirler. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitümüzde, Uygulamalı Psikoloji ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programlarımız ile Sağlık Bilimleri Enstitümüzde ise Hastane İşletmeciliği ve Nöro Bilim Yüksek Lisans Programlarımıza öğrenci kabul edilmektedir. Hayatı tatmak için Üsküdar Üniversitesi diyoruz.

DİSİPLİNLER ARASI ARAŞTIRMA

Üsküdar Üniversitesi bünyesindeki Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin amacı, NPÎSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nin 16 yıllık birikiminden de faydalanarak disiplinler arası araştırmalar ve çalışmalar yapmaktır. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, yüzde 30 oranında İngilizce destekli Türkçe eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği bölümü, Biyomühendislik bölümü ve Türkçe/îngilizce dillerinde eğitim veren Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden oluşmaktadır. Bu bölümleri diğer üniversitelerin aynı bölümlerinden ayıran en önemli özellik ise davranış sağlığının temelini oluşturan beyin fonksiyonlarını inceleyecek olmaları... İnsan beyninin gizemlerini keşfe çıkacak olan Üsküdar Üniversitesi mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi öğrencileri, beyin pili üretimi, uluslararası yapay zekâ ve mavi beyin çalışmaları, avatar modelleme gibi Türkiye'de ilk olan pek çok projenin içerisinde görev alacaklar. Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, sağlık bilişimi, biyoteknoloji, genetik, beyin haritalama ve davranış ilişkisine yönelik çalışmaları, NPÎSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirerek ülkemizdeki önemli bir ihtiyaca cevap vermeyi amaçlamaktadır.

YAŞAMA ERKEN ATILIN

Üsküdar Üniversitesi SHMYO Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan: Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde ülkemizin, ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, yüzde 80 dolu kontenjanı ile mutlu bir yolun başındadır. Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, istihdam kolaylığı sağlayan ve inşam her yönüyle öğreten Geriatrik Bakım Teknikerliği (Yaşlı Bakımı), Hastane İşletmeciliği, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Elektronörofizyoloji, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile Çocuk Gelişimi Bölümleri'nde açık olan kontenjanlarına sizleri davet ediyoruz. Biliyorsunuz ki meslek yüksekokulları, daha kısa sürede meslek edindirme amacına hizmet eder. Meslek Yüksek Okulları, iş bulma yönünden de sizlere yaşama erken atılma şansı verecektir, örneğin Geriatrik Bakım Teknikerliği (Yaşlı Bakımı) programımız. Şu an birçok yaşlı bakım merkezi özellikle bu bölüm mezunlarını istihdam etmek üzere ilke kararı almıştır. SABAH


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:27 Eylül 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.