ÖĞRETMENLER NASIL DAVRANMALI

ÖĞRETMENLER NASIL DAVRANMALIDR. SERDAR ALPARSLAN
PSK.YASEMİN KALKAVAN

Türkiye ve dünyada da önce yapılması gereken şey çocuk ve ergen psikiyatrsitine gitmektir.

Bir ihtimalden söz ederken bazen çocuğun sorunu gözden kaçıyor. Bu nedenle öğretmenler böyle bir çocuk gözlemlediklerinde mutlaka doktorla irtibata geçmeli çünkü bu sayede çocuk tedavi edilip hayatı kurtulabilir. Hemen aile ile bağlantı kurup çocuk ergen psikiyatri uzmanına başvurulmasında fayda var.

Bu çocuklar için nasıl bir eğitim planı gereklidir?

İlk önce evin çok iyi organize edilmesi gerekiyor. Çocuğun yemek yiyeceği saatler, televizyon izleyeceği, ders çalışacağı saatler organize edilmeli, iyi planlanmalı. Her şey ne kadar iyi planlanır, organize edilirse bu çocuklar o kadar iyi hareket edebiliyor. Çünkü bu çocukların ne yapacağını önceden bilmesi gerekiyor. Anne babanın çocuğa bir saat sonra ders çalışmaya başlayacaksın, bu saatte TV izleyeceksin demesi gerekiyor.

 ÖĞRETMENLER NASIL DAVRANMALI 2


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Aralık 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.