OKUL BAŞARISIZLIĞI NASIL GİDERİLİR?

NP Grup

Akademik başarıyı etkileyen Okul başarısını düşüren dikkat eksikliği ve dikkat dağınıklığının nasıl ve kimlerde oluştuğu, çocuğu ve ailesini ne yönde etkilediği ile nasıl telafi edileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.


Okul başarısı nasıl sağlanır? Başarısızlığın temel nedenleri nelerdir? Dikkat dağınıklığı okul başarısızlığını ve bağlantılı olarak akademik başarıyı nasıl etkilediğini, beraberinde hangi hastalıkların görüleceğini uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Okul başarısızlığı nedir? Dikkati neler dağıtır? Dikkat eksikliği kimlerde görülür? Dikkat eksikliği tedavi edilmediğinde kişi nelerle karşılaşabilir? Dikkat eksikliğini oluşturan temel nedenler nelerdir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Uzman Çocuk Ergen Psikiyatristi Dr. Serdar Alparslan ve Uzman Çocuk Psikologu Leyla Arslan olacaklar.

Okul başarısızlığı ve dikkat eksikliğinin tedavisinde neler yapılmalıdır? Tedavisinde ilaç ne kadar etkilidir? İlaç kullanılması konusunda ailelerde oluşan çekingenlikler nasıl giderilebilir? Psikoterapisinde neler yapılır? Çocuğa ne sağlar? Bugün itibariyle nasıl telafi edilebilir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Amerikalı bilim adamlarının İtalyan Corriere della Sera gazetesinde yer alan elleri yıkamanın şüpheleri de ortadan kaldırdığını ve vicdanı rahatlattığını ortaya koyan araştırmasını İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:10 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.