OKUL STRESİNİ YAZIN ATIYORLAR

A.A

O sınavdan bu sınava koşturan, çocuklar, son ders zilinin çalmasıyla kavuştukları tatil mutluluğunun tadını çıkarıyor.


Eğitim-öğretim yılı boyunca, o sınavdan bu sınava koşturan, dershane kapılarında daha yüksek puan alabilmek için bekleşen çocuklar, son ders zilinin çalmasıyla kavuştukları tatil mutluluğunun tadını çıkarıyor.

Çocuklar, bütün yılın yoğunluğunu ve yorgunluğunu şimdi de “Yaz Spor Okulları”na giderek atmaya çalışıyor. Belediyelerin ücretsiz veya çok cüzi bir katılım ücretiyle sunduğu bu hizmetle futbol, basketbol ve voleybol oynayan çocuklar, step, tekvando, halk oyunları, Latin dansları veya güreş sporunu öğrenme fırsatı da buluyor.

Okulların kapanmasıyla beraber üç aylık yaz tatiline giren çocuklar, bu süreyi çeşitli spor aktiviteleriyle değerlendirmeye başladı.

İzmir'deki birçok belediye, binlerce çocuğu, sağlıklı yaşam sürmenin ötesinde, sosyalleşmeyi sağlayan, disiplin aşılayan sporun çeşitli dallarıyla buluşturuyor.

Karabağlar Belediyesi Spor Koordinatörü beden eğitimi öğretmeni Coşkun Yanlı, belediyelerin bu hizmetine ilişkin yaptığı değerlendirmede, kış ve yaz spor okullarının bir bütün olduğunu belirtti.

Okulların tatil olmasıyla birlikte yaz programına geçildiğini aktaran Yanlı, özellikle hafta içine kaydırılan çalışmalarla çocukların yaz aylarında güneş ve denizden yararlanmasına da fırsat tanıdıklarını anlattı.

Yanlı, pek çok branşta düzenlenen bu kurslardaki temel amacın herkese spor yaptırabilmek olduğunu vurgulayarak, “Ana amaçlarımızdan biri de başarılı çocuklarımızı belirleyip, onları kulüplerimize katabilmek. Böylece hem İzmir, hem de Türkiye sporuna katkıda bulunabilmek” diye konuştu.

Kurslara ilginin oldukça fazla olduğuna değinen Yanlı, özellikle spor yapacak yer ve imkanı olmayan mahallelere giderek istenilen branşlarda kurs açtıklarını sözlerine ekledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Temmuz 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.