Okul ve servis seçerken nelere dikkat etmeli?

Velilerin okul seçerken, eğitim kalitesi kadar okulun fiziki koşullarına ve teknolojik altyapısına da bakması gerekiyor.

Peki, kaçımız okul ve servis seçerken güvenlik altyapısına bakıyoruz? Okullardaki ileri seviye ve birbiri ile entegre çalışan güvenlik sistemleri sayesinde; çocuğunuzun servis içinde güvenli seyahat etmesi ve kaza halinde hatanın tespit edilmesi, merkezi yoklama sistemi ile yangın halinde çocuğunuzun bina içinde olup olmadığını çok kısa sürede öğrenmeniz ve olası sıkıntıların büyümeden çözülmesi mümkün...Hatta termal kameralar sayesinde bulaşıcı ve salgın hastalıklar öğrencilerin vücut ısılarından tespit edilebiliyor ve yayılmasının da önüne geçilebiliyor.

Okul yolunda ve okul içinde çocukların güvenliğini sağlayan bu çözümler, özellikle bu yıl çocukları ilkokula başlayacak velilere rehber olacak. Okul seçmeden önceden bu haberi mutlaka okuyun…

“VELİ PROFİLİ DEĞİŞİYOR”

Özellikle çocukları ilkokula başlayan anne-babaların okul seçim sürecinde güvenlik altyapısına bakmaları gerektiğine vurgu yapan uzmanlar, “Eğitim sektörü, çocuğum haftada kaç saat yabancı dil öğrenecek diye merak ederken, güvenlik altyapısı ne kadar gelişmiş diye sormayı da ihmal etmeyen bir veli profili ile karşı karşıya. Bu bilinç her geçen gün gelişiyor ve eğitim sektöründeki güvenlik altyapısının olması gereken seviyeye gelmesini destekliyor.” dedi.

OKUL VE ÇEVRESİNDE BAKMAMIZ GEREKEN GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİNE ÖRNEKLER…

Servis İçi Takip Sistemleri: Veliler, servis araçlarında öğrencileri izleyebilmek ve güvenliklerinden emin olmak istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nde bu konuya yeni düzenlemeler getirmişti.

ARAÇ İÇİ TAKİP SİSTEMLERİ SAYESİNDE:

  • Öğrencilerin servise binip binmediği kontrol edilebiliyor.
  • Servisin fazla yolcu alıp almadığı görülebiliyor.
  • Gerçek zamanlı olarak servis içi görüntüsü alınabiliyor.
  • Kayıt cihazındaki GPS ve GPRS modülü vasıtasıyla öğrencilerin hangi lokasyonda indiği takip ediliyor.
  • Belirlenen senaryolara göre, velilere "istisnai" durumlarda veya eve ulaştığında gerçek zamanlı bildirim yapılabiliyor.

Salgın Hastalıklarda Termal Kamera ve Video Analiz Entegre Çözümü: Salgın hastalıkların önlenebilmesi cocukların sağlığı, eğitim kalitesi ve sürekliliği açısından büyük önem taşıyor.

TERMAL KAMERA VE VİDEO ANALİZ SAYESİNDE;

  • Öğrenciler giriş yaparken, vücut ısıları belirlenmiş aralıklar dışında ise video analiz devreye girip, alarm tetikleniyor.
  • Bu alarm ile standart görüntü ve/veya BLE beacon ID/konum kullanılarak hangi öğrencinin ateşinin yüksek olduğu tespit edilebiliyor.

MİLLİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:02 Haziran 2015Yayınlanma Tarihi:05 Haziran 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.