Ölmek üzereydi şarkıyı duydu ve uyandı

Ölümle burun buruna gelen ve konuşma, görme yeteneklerini kaybetme tehlikesi de bulunan küçük Charlotte annesinin sesini duydu ve uyandı.

Ölümle burun buruna gelen ve konuşma, görme yeteneklerini kaybetme tehlikesi de bulunan küçük Charlotte annesinin sesini duydu ve uyandı.

Yedi yaşındaki Charlotte Neve yaşına göre nadir görülen bir biçimde beyin kanaması geçirdi ve komaya girdi. Küçük kız bir haftadan fazla süre komada kalınca doktorlar abbe Leila Neve'e kızıyla vedalaşmasını söyledi. Ölümle burun buruna gelen ve konuşma, görme yeteneklerini kaybetme tehlikesi de bulunan küçük Charlotte annesiyle vedalaşırken mucizevi bir olay yaşandı.   ADELE'İN ŞARKISI UYANDIRDI 31 yaşındaki anne Leila veda etmeye geldiğinde anne-kızın birlikte söylediği Adele'in Rolling In The Deep şarkısı radyoda çalmaya başladı. Adele'e eşlik ederek kızının kulağına şarkıyı fısıldayan anne bir anda kızının gülümsemeye başladığını gördü. Doktorları şaşkına çeviren olaydan iki gün sonra Charlotte uyandı ve tekrar konuşmaya, yatağından kalkmaya başladı.

BEYİN NASIL ÇALIŞIR

Hayatta kalsa bile bir daha konuşamayacağı belirtilen Charlotte iki ay sonra yürümeye, konuşmaya başladı. Üstelik bununla da kalmadı okula ve hatta dans derslerine geri döndü. Kızına sarılarak şarkı söyleyen Leila Neve: "Bunun mucize olduğuna inanıyorum. Hemşireler gülümsemeyi görünce bana devam etmemi söylediler ve bende şarkıya devam ettim. Ardından bir kez daha gülümsedi. Hemşireler benim bir şekilde kilidi açtığımı söyledi ve o günden sonra kızım gitgide daha iyi oldu."  HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:19 Haziran 2012Yayınlanma Tarihi:20 Haziran 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.