ONLAR HERŞEYİN FARKINDA

AFP
        
Fransa'da araştırmaya göre, Çocukların çoğunun, ebeveyninin işine duyarlı olduğu ortaya çıktı.

 


Fransa'da yapılan, 14-17 yaşındaki 500 çocuğun katıldığı kamuoyu  yoklamasına göre, gençlerin çoğu ebeveyninin işinin "stresli, yorucu ve çok zor"  olduğunu düşünüyor, sadece beşte biri bunu "neşeli" buluyor.

"Le Point" dergisinin internet sitesinde yer alan araştırmada,  çocukların, ebeveyninin ne iş yaptığını bildiğini de gösterdi.

Yüzde 90'dan fazla çocuk, ebeveyninin işini tam olarak tanımlayabildi.  Yüzde 91'i babasının, yüzde 84'ü annesinin işini birkaç kelimeyle anlattı.

Anne ve babasının işi konusundaki fikirleri sorulduğunda çocukların yüzde  45'i "stresli ve yorucu" yanıtını verirken, yüzde 10'u işi "çok zor" olarak  nitelendirdi, yüzde 24'ü "neşeli" yanıtını verdi.

Babasının işini "stresli ve yorucu" olarak gören çocukların ise daha  fazla olduğu ortaya çıktı.

Çocukların yüzde 53'ü babasının işini "stresli ve  yorucu", yüzde 18'i "çok zor" olarak nitelendirdi.

Çocukların çoğu düzenli olarak (ayda en az bir kez) babasıyla işi  hakkında konuştuğunu söyledi, yüzde 11'i annesiyle yüzde 19'u ise babasıyla hiç  bu konudan bahsetmediklerini belirtti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Mayıs 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.