Onun hayatı böyle kurtuldu

Avustralya'da sahile vuran "kambur" balina, uzmanlar ve gönüllülerin yardımıyla kurtarıldı. DEV BALİNA KARAYA VURDU

Avustralya'da sahile vuran "kambur" balina, uzmanlar ve gönüllülerin yardımıyla kurtarıldı.

DEV BALİNA KARAYA VURDU onunhayatiQueensland eyaletine bağlı Gold Coast kenti Palm Plajı'nda önceki gün karaya vuran sekiz metre uzunluğunda, 15-20 ton ağırlığında olduğu tahmin edilen balinayı, deniz seviyesinin sabah ve akşam saatlerinde yükselmesinden yararlanıp kendi çabalarıyla yüzdürmeyi deneyen uzmanlar ve gönüllüler, başarılı olamadı.

Balinayı, bu defa özel olarak hazırlanan kemere bağlı halatlar ile denizdeki teknelerin yardımıyla çekmeyi deneyen ekipler, halatlar kopunca yine amaçlarına ulaşamadı. Bunun üzerine plajda iş makineleri yardımıyla derin bir kanal açıldı. Deniz seviyesinin yeniden yükselmesi ile kanalda deniz suyuyla buluşan balina, gönüllülerin alkışları arasında kurtulmayı başardı. "Kambur" balina yaklaşık iki gün mahsur kaldığı plajdan yerel saatle 08.15'te ayrılarak yeniden denizle buluştu. DHA    

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:13 Temmuz 2014Yayınlanma Tarihi:16 Temmuz 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.