Orgazm taklidini beyin ele veriyor

 Orgazm taklidini beyin ele veriyor Bilim adamları, kadınların orgazm taklidi yapıp yapmadığını bilimsel olarak anlamanın mümkün olduğunu açıkladı. Hollanda'nın Groningen Üniversitesi'nden Dr. Gert Holstege, '19-49 yaşları arasındaki 13 çift üzerinde araştırma yaptık. Çekilen beyin tomografileri sayesinde bir kadının orgazm taklidi yapıp yapmadığını artık anlıyabiliyoruz. Orgazm olan kadının beyni tamamen bloke oluyor. Korku, üzüntü veya sevinç gibi duygular hissetmiyorlar. Orgazm taklidi yapan kadınların ise sadece beyinciklerinde faaliyet görülüyor. Beyinde herhangi bir hareketlilik gözlemleyemedik.

SEKS SIRASINDA ÇORAP GİYİN!

Erkek orgazmının süresi çok daha kısa olduğu için tomografi çekmekte zorlandık. Ancak, erkekler sadece fiziksel temas üzerinde yoğunlaşıyor. Kadınların orgazmı daha karışık. Kadınlarda fiziksel temasın yanı sıra duygusal düşünce de önemli. Çevre şartları ve seks yapılan mekanın atmosferi de diğer etkenler. Ayrıca, çorap giyen çifler daha iyi orgazm oluyor. Seks sırasında çorap giyen çiftlerin orgazm olma oranlarının yüzde 50'den yüzde 80'e çıktığını gördük. Seks sırasında sadece partnerinize konsantre olursanız orgazmın kalitesi artıyor' dedi.

KAYNAK: //www.aksam.com.tr/

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Nisan 2006

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.