OYUN TERAPİSİ YARATICILARI

A.A

"Deneyimsel Oyun Terapisi" yaklaşımının  yaratıcıları Dr. Carol ve Dr. Byron Norton, 10-11 Ekim'de atölye çalışması yapacak.

"Deneyimsel Oyun Terapisi" yaklaşımının yaratıcıları Dr. Carol ve Dr. Byron Norton, 10-11 Ekimde Boğaziçi Üniversitesi'nde psikolog, psikiyatrist, çocuk gelişimi uzmanları ve rehber öğretmenlere yönelik atölye çalışması yapacak.

Oyun terapisi, 3-11 yaş arası çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite, okuma bozukluğu, sosyal içe kapanıklık, güven eksikliği, depresyon, sebebi anlaşılamayan baş ve karın ağrıları, endişe, boşanma  sonrası adaptasyon gibi sorunların giderilmesine çözüm sunuyor.

Bu yaklaşıma göre oyuncaklarla dolu odada çocukla terapist beraber  oynuyor. Çocuğun bilinçaltı oynanan oyunla ifade edilirken, terapist çocuğun oyun  dilini yorumluyor ve yaşadığı sorunları sağlıklı biçimde dışa vurmasına yardımcı  oluyor.

Terapistin davranışa endeksli değil, altında yatan nedeni anlamaya yönelik tutumuyla çocuk, duygusal, sosyal, bedensel, zihin birlikteliğinde gerekli tüm sağlıklı oluşumu yeniden düzenleyebiliyor.

Atölye çalışmasında Dr. Carol ve Dr. Byron Norton, "Deneyimsel Oyun  Terapisi" yaklaşımını anlatırken, aynı zamanda çocuk-terapist çalışmasını  gösteren örnekler sergileyecek.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.