OZON TERAPİ DOĞAL DOPİNG

OZON TERAPİ DOĞAL DOPİNGHayat şartları günden güne ağırlaşıyor. Peki siz kendiniz için ne yapıyor sunuz?

Sanayileşme, kentleşme, hareketsiz yaşam, stres, kötü beslenme gibi faktörlerin de etkisiyle vücutta biriken toksinler arttı, oksijen azaldı.

Yatmak, uyumak, dinlenmek hatta tatil yapmak bile kronik yorgunluğun üstesinden gelmeye, kandaki zehirleri atmaya yetmiyor artık.

OZON TERAPİ NEDİR

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşik. Çok güçlü okside etme ve dezenfekte etme özelliği nedeniyle içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak da kullanılıyor. Bağışıklık sistemini harekete geçirmek, kendini iyi hissettirmek, yenilenmiş duygusu vermek için vücuda veriliyor. Bu işleme oto hemoterapi veya "kan yıkama işlemi" de deniyor. Tıpta kullanılan ozon, saf oksijenden elde ediliyor. Tüpteki oksijenden özel bir jeneratörle yüzde 3-5 oranında ozon ve yüzde 95-97 oranında oksijen karışımı elde ediliyor. Bu karışımda vücuda veriliyor.

Ozon terapi uygulaması yapan Este World Estetik ve Güzellik Merkezi'nin Başhekimi Dr. Servet Terziler ozonun faydalarını şöyle anlattı:

"Ozon terapisi vücutta iyileşmeyi hızlandırır, hastalıklara sebep olan mikroorganizmaları ve toksinleri yok eder. Ozon terapi Dünyada 350 kadar hastalığın tedavisinde yardımcı olarak uygulanıyor. Biz de antiaging, detoks, zayıflama, selülit, akne tedavilerinde uyguluyoruz. Ozonun vücuda gönderilmesi için üç ana yöntem var: Kanın ozonlanması bunlardan ilki. Damarlarınızdan çekilen 100 cc kana aynı miktarda ozon veriliyor.

Ozonla beslenen kanın rengi bir anda parlak ve tam bir kırmızıya dönüyor. Ozonlu kan, damar yoluyla geri veriliyor. Kanın ozonla yıkanması işlemi haftada 2-3 seans uygulanabiliyor. İkinci yöntem de ozonlu zeytinyağının burna püskürtülmesi. Kanın yıkanması işleminden sonra buna geçiliyor. 20 - 30 dakika sürüyor. Bir diğer yöntemde ozon saunası. Tek kişi için yapılmış sauna, hastanın kafası dışında tüm bedenini içine alan küçük bir kabin. Sıcak buharla birlikte verilen ozon ciltteki gözeneklerden emiliyor. Kullanılacak ozon saf oksijenden elde edilebileceği gibi soluduğumuz ortamın havasından da alınıp ozon-hava karışımı olarak uygulanabiliyor. Ozon saunasının seansı yaklaşık 15 - 20 dakika sürüyor ve 400 - 500 kalori kaybettiriyor."

Zeynep GÜÇLÜCAN

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.