Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağı Nedir? Ozon Yağının faydaları Nelerdir? Ozon Yağı Ne İşe Yarar? Ozon Yağı Nasıl Kullanılır? Ozon Yağı Nelere İyi Gelir? Ozon Yağı hakkında her şey...

Ozon yağı, cilt sağlığıyla ilgili sorunlar başta olmak üzere, çeşitli sağlık sorunları için kullanılabilecek etkili ve doğal bir ilaçtır.

Ozon yağı antioksidan özellikleri sayesinde sivilce ve akne gibi cilt sorunları ile baş etmeye yardımcı olur..Ozon yağı ozon molekülünün normal oda koşullarında gaz formda ve kararsız yapıda bir moleküldür. Kararsız molekül olan Ozon’un yörüngesinde bir serbest radikali olan elektronu soğuk sıkım zeytinyağı içinde tutundurulduğunda cilt ve mukoza için üstün performans sergileyen bir bileşiğe dönüşür.

OZON YAĞI NELERE İYİ GELİR?

OZON YAĞININ FAYDALARI

- Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur
- Ciltteki yaraların iyileşmesini hızlandırır
- Egzama gibi cilt rahatsızlıklarının hızlı bir şekilde iyileşmesine destek olur
- Kırışık oluşumunu geciktirir
- Yaşlanma karşıtı bir etki yaratır
- Akne tedavisinde kullanılır
- Epidermiyi temizler ve sterilize eder
- Şişlikleri ve kızarıklıkları azaltır
- Sinirleri yatıştırır ve cilt hastalıklarının neden olduğu ağrıyı azaltır
- Hücresel fonksiyonları ve hücresel hafızayı artırabilir
- Zararlı toksinlerdeki serbest radikalleri temizler
- Nemlendirici bir yüz kremi işlevi görür
- Yara izlerinin iyileşme sürecine yardımcı olur ve bu izleri azaltır
- Cilt sağlığını korur
- Makyaj temizlemek için uygundur
- Tamamen doğal olduğu için hayvanlardaki yaralar için kullanılabilir, hayvanların yalaması sorun olmaz
-  Ciltteki güneş yanıkları için kullanılabilir
- Böcek ısırma ve sokmaları için kullanılabilir
- Yağ bezi enfeksiyonlarına iyi gelebilir
- Doğal bir koltuk altı deodorantı olarak kullanılabilir
- Hemoroitler için en iyi doğal ilaçlardan birisidir
- Kas ağrılarına iyi gelebilir
- Selülitleri azaltırKırışıklıkları azaltır
- Saçkıran için kullanılabilir
- Yatak yaralarına iyi gelir
- Kesik ve yanıklar için kullanılabilir
- Mantarlar için kullanılabilir
- Çıbanları iyileştirebilir
- Bebek bezi isiliğine iyi gelebilir

Ozon yağı nedir?

Ozon yağı olarak bilinen ozonlandırılmış zeytinyağı doğru fazda elde edildiğinde kronik yaraların iyileştirilmesinden, anal fissür ve cilt hücrelerinin yenilenmesine kadar bir çok alanda kullanılan bir biyolojik üründür. Ürünün etken maddesi ozon molekülü soğuk sıkım zeytinyağı içinde tutundurulduğunda cilt için oldukça hızlı cevap veren ve dokunduğu alanda oksijene bölünen bir bileşiğe yani ozon yağına dönüşür. Oksijen hücrelerde serbest radikallerin uzaklaştırılması ve hayati fonksiyonlarının yerine getirilmesinde kullanılan başlıca biyo-elementlerden biridir.

Ozon yağı hücrede iyileşme faktörü salgılayan hormonların uyarılmasını sağlayarak, hücrenin yeniden üretimini sağlar. Normal sağlıklı bir hücrenin çevresindeki porlar çevresi ile iletişimi, sıvı transferi, iletkenliği ve ph değeri normal değerlerde iken, sağlıksız bir hücrenin iletişimi zayıf, dolaşımı düzensiz, serbest radikaller ya da çevresel faktörler sebebiyle  hücre seyrinde çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda Ozonlabs O3RSS kullanımı hücrelerin normal seyrinde çalışması için gereken reaksiyonun başlatılması adına topikal olarak kullanılabilir.

Ozon Yağı Nedir?

Ozon yağı, yüksek kalitedeki organik, soğul sıkılmış, sızma zeytinyağından yapılır. Yağ içerisine uzun bir süre ozon kabarcıkları verilerek, zeytinyağına ozon enjeksiyonu yapılır. Birçok firma işin ucuzuna kaçarak bu işlem için kirlenmeye yol açabilen korona deşarjı ozon jeneratörlerini kullanır. Oysa saflık ve kalite için her zaman soğuk plazma ozon jeneratörleri kullanılmalıdır.

Ozon Yağının Faydaları

Ozon yağı sağlık için oldukça yararlıdır. Genellikle bir merhem veya krem gibi haricen kullanılır. En çok cilt ve deri dokusundaki sorunlar için faydalıdır.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:19 Nisan 2020