PARKİNSONDA MERKEZ OLDU

DHA

Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama Hastanesi, parkinson hastalığını tedavi etme ve cerrahi müdahale de bulunma konusunda Ege ve Akdeniz bölgesinin tek merkezi olma özelliğini taşıyor. Pamukkale Üniversitesi Fonksiyonel Nöroşirurji Bölümü'nde son olarak parkinson hastası 50 yaşındaki Fikriye Kastaş ameliyatla sağlığına kavuşturuldu.

Antalya'dan Denizli'ye gelerek tedavisine bir süre önce başlanan Kastaş, yıllardır hastalığı için cerrahi müdahale beklediğini, sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi. Kastas'ı Doç. Dr. Ferudun Acar başkanlığındaki ekip ameliyat etti. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde bir yıldır parkinson hastalarının ameliyat edildiğini söyleyen Doç. Dr. Acar, “Son olarak Antalya'dan Denizli'ye gelen hastamızı ameliyat ettik. Bir yılda beş hastayı ameliyat ederek sağlığına kavuşturduk. Parkinson ameliyatı Türkiye'de yedi merkezde yapılıyor. Hastanemiz, Ege ve Akdeniz bölgesinde bu ameliyatı yapan tek tıp kurumu. En gelişmiş tedavi hizmetini sunuyoruz” dedi.

Acar, ameliyatta hastanın uyanık olduğunu, beynin içine iki taraflı pile bağlı elektrot yerleştirildiğini, beynin belirli bölgelerine elektrik verilerek hastanın sağlığına kavuşturulduğunu da anlattı.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.