PIERCING'E DİKKAT

PIERCING'E DİKKATBBC

Gençlerin vücutlarının çeşitli yerlerine yaptırdığı piercinglerin ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği belirtildi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye göre, İngiliz Tıp dergisince yayınlanan bir araştırma, İngiltere'de 10 kişiden birinde ve genç kadınların neredeyse yarısında kulak memesi haricinde vucutlarının bir yerinde piercing bulunduğunu ortaya koydu.

Haberde, bir çok kişinin uzmanlaşmış kliniklere gitmeyerek piercinglerini kendilerinin taktığı veya bu konuda arkadaşlarına ve akrabalarına güvenerek büyük bir komplikasyon riski ile karşı karşıya kaldıkları bildirildi.

BBC, uzmanlar tarafından takılmayan piercinglerin hepatit bulaşmasına da neden olabileceğini belirtti. Bu durum, gençlerin ileriki zamanlarda strese sokarak ruh sağlıklarını da bozuyor.

Sağlık Koruma Ajansı ve Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu tarafından yürütülen araştırmada yaşları 16 ve üzeri olan 10 bin kişiye kulak memesi haricinde bir yere piercing yaptırıp yaptırmadıkları ve sonuç olarak bir komplikasyonla karşılaşıp karşılaşmadıkları soruldu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:20 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.