PKK'NIN ÇOCUKLARA ESRAR VERİP TAŞ ATTIRMASI

NP Grup

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan PKK'nın küçük çocuklara eylem öncesi cesaret kazandırarak taş atması için kurduğu esrar vererek taş attıran korkunç oyununu ve bunun onlara getireceği psikolojik yaralanmaları ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

Adana'daki uyuşturucu operasyonunda PKK lehine yapılan korsan gösteriler sırasında polise taş atan 15-17 yaş arasındaki çocuklara eylem öncesi esrar içirerek cesaretlenmelerini sağlanmasının ardındaki gerçekleri Prof. Tarhan bugün Uğur Canbolat'a yorumluyor. Tarhan, suç örgütü üyelerinin, sokak satıcısı olarak kullandıkları kişiyi önce nasıl esrara alıştırıp ardından da çeşitli suçlarda kullandıklarını aktaracak. Uyuşturucuyu özellikle suça meyilli kişilere neden ücretsiz olarak verip bağımlı hale getirdiklerini ve sonra da sokakta satıcısı yaptıklarını, hırsızlık, kapkaç, gasp ve polise taş atmakta kullanarak hangi amaçlarla suça ittiklerini bunu yaparken kullandıkları hangi beyin yıkama yöntemlerini kullandıklarını anlatacak.

Programın diğer bölümünde 'Madde Bağımlılığında Yatarak Tedavi' ele alınacak. Madde bağımlılığı ne zaman başlar, nasıl gelişir, yatkın kişilikler hangileridir, birlikte görülen psikolojik ve fiziksel hastalıklar nelerdir gibi soruların cevabının aranacağı 'İyi Bak Kendine' programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Arıkan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Serdar Nuhoğlu olacaklar. Madde bağımlılığında hangi aşamadan sonra tarak tedavinin gerektiği, hangi seçeneklerin olduğu, kullanılan yöntemlerin neler olduğu, tedavi edilmediğinde hasta ve yakınlarının neler yaşayıp nelerle karşılaşabileceği gibi konular ele alınacak. Programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Ocak 2010