POLİSE ÖFKE KONTROLÜ SEMİNERİ

DHA

Emniyet Müdürlüğü'nde görevli personele halkla ilişkiler, orantılı güç kullanımı ve öfke kontrolü semineri verilmeye başladı.

Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu’nda 23 Ekim’e kadar sürecek seminerde şimdiye kadar 425 personel eğitime tabi tutulurken, il merkezi ve ilçelerde görev yapan toplam bin 200 personelin bu eğitimden geçeceği belirtildi. 4'üncü sınıf Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, Emniyet Amiri Metin Ilgın, Psikolog Serkan Kızılyel ve Sosyolog Başkomiser Cüneyt Dönmez tarafından verilen seminerde, polisin görevini icra ederken halkla en iyi diyaloğu nasıl sağlayacağı, herhangi bir olaya müdahale esnasında öfkesine nasıl hakim olacağı ve güç kullanılması gereken durumlarda orantılı güç kullanımının nasıl sağlanacağı ayrıntılı olarak anlatıldı.

Seminerde bir konuşma yapan Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, mesleki standartları en iyi noktaya taşımak için gayret gösterdiklerini söyledi. Emniyet teşkilatının her zaman halkın yanında, suçlunun da karşısında olduğunu belirten Aydın, “Bugüne kadar görevini başarıyla icra eden polisimiz yine her zaman kendisini yenilemiş ve değişen şartlarda kendisini geliştirmiştir. Biz de mesleki standartlarımızı en iyi noktaya taşımak için polislerimizi hizmet içi eğitime aldık. Seminerimizin mesleki açıdan oldukça faydalı geçeceğini düşünüyor, tüm personelimize başarılar diliyorum” dedi.

Emniyet Müdürü Aydın, görüşmelerde bulunulan Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu'nun anlaşma sağlandığı takdirde Kahramanmaraş'a gelip, rütbeli emniyet personeline seminer vereceğini de belirtti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.