Prof. Dr. Karakaş eğitim toplantısının konuğuydu

Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu birlikteliği ve kontrol gruplarının Bataryası konularında çalışmalarıyla bilinen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sirel Karakaş, Üsküdar Üniversitesi’nin konuğuydu.

Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu birlikteliği ve kontrol gruplarının Bataryası konularında çalışmalarıyla bilinen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sirel Karakaş, NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi'nin konuğuydu.

Bilimsel Eğitim Toplantısında bir sunum yapan Karakaş, kendi geliştirdiği ilk nöropsikoloji testler topluluğu olan bilnot bataryasına ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği Bilimsel Eğitim Toplantıları devam ediyor. Prof. Dr. Rasim Adasal Konferans Salonunda, Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantının bu haftaki konuğu Prof. Dr. Sirel Karakaş idi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Hacettepe Üniversitesi Deneysel Psikoloji Uzmanlık Alanı emekli öğretim üyesi olan, Hacettepe Üniversitesi KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi Nörometrika şirketinin kurucu ortak ve yöneticiliğini yürüten aynı zamanda Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan, akademisyenliğine ise Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü Başkanlığı göreviyle sürdüren Prof. Dr. Sirel Karakaş, alanında önemli çalışmalarıyla biliniyor. Karakaş kendi geliştirdiği, ilk nöropsikoloji testler topluluğu olan Bilnot bataryasına ilişkin akademisyen, doktor ve psikologlardan oluşan katılımcılara bataryaya ilişkin bilgiler verdi. İlgiyle karşılanan Karakaş bilimsel eğitim toplantısının ardından Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’ni gezdi. Karakaş yetkililerden bilgi aldı. Şaban Özdemir (NPGRUP)


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:30 Kasım 2012Yayınlanma Tarihi:22 Kasım 2012