Prof. Dr. Nevzat Tarhan Minyatür sergisinde

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Minyatür sergisini gezdi.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İranlı sanatçı Reza Hemmatirad’in efsane, kaside ve şiirlerden yola çıkarak Sabri Tuluğ Tırpan'ın piyanosu ve Burcu Karadağ'ın neyi eşliğinde yaptığı minyatür sergisini ziyaret etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Minyatür sergisindeHz. Mevlana'nın 742. vuslat yıl dönümü dolayısıyla İranlı sanatçı Reza Hemmatirad, efsane, kaside ve şiirlerden yola çıkarak Sabri Tuluğ Tırpan'ın piyanosu ve Burcu Karadağ'ın neyi eşliğinde minyatür yaptı.

Hilal Beyazıt’ın düzenlediği etkinlik Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hemmatirad'ın Leyla ile Mecnun hikâyesini canlı performansla minyatüre aktardığı sergide, aşkın, müzikle ve görsellikle sembolize edilişi anlatıldı.

"Nefir" isminin verildiği sergiyi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da ziyaret etti. Tarhan sergiyi gezerek sanatçılardan çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

6 gün gezilebilecek sergi sonunda ortaya çıkan minyatürlerin satışından elde edilen gelir, Kansersiz Yaşam Derneğine bağışlanacak.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.