Prof. Dr. Sevil Atasoy’un BM Başarısına TBMM’den Tebrik…

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Birleşmiş Milletler’in 13 kişilik Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu’na yeniden seçilmesi başarısı, TBMM Genel Kuruluna da taşındı. AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Milletvekilleri huzurunda Atasoy'u tebrik etti.

Prof. Dr. Sevil Atasoy’un BM Başarısına TBMM’den Tebrik… Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, 2017-2022 arası görev yapmak üzere Birleşmiş Milletler (BM)  Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu’na yeniden seçildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından aday gösterilen Prof. Dr. Atasoy, Newyork’ta yapılan seçimde 16 adayın tamamını geride bırakarak en yüksek oyu aldı. 13 üyeden oluşan BM Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu’nun ambargo yetkisi de bulunuyor.

Seçimlerde 54 ülke oy kullandı. Prof. Dr. Atasoy, 54 oyun 40'ını alarak birinci olurken Türkiye'yi ABD ve Rusya izledi.

Üsküdar Üniversitesi Şiddet ve Suçla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi ( ŞİDAM) Müdürü de olan Prof. Dr. Sevil Atasoy, daha önce başkanlığını üstlendiği kurula ikinci kez seçilmiş oldu.

Prof. Dr. Atasoy, 2017-2022 yılları arasında görev yapacak. Prof.Dr. Atasoy, 2005 – 2010 arasında görev yapmış olup, başkanlığını üstlenmiş ilk Türk vatandaşı ve kurulun yüz yılı aşan tarihinde ikinci kadın başkanı olarak görev yapmıştı.

Atasoy’un bu başarısı TBMM Genel Kuruluna da taşındı. AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Milletvekilleri huzurunda Atasoy’un birçok alandaki başarılarından bahsederek kendisini tebrik etti.

Üsküdar Üniversitesi bağımlılıkla mücadele için çalışıyor.

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde de bağımlılık ve toksikolojiyle ilgili çalışmalar yürütülüyor.

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSBAUMER), bağımlılık alanında bilimsel araştırmalar yapmak, projeler üretmek, yürütülen projelere ortak olmayı hedefliyor. ÜSBAUMER, böylece ulusal ve uluslar arası kuruluşlara, gerçek ve tüzel kişilere hizmet içi eğitim kursları, konferanslar, çalıştaylar, seminerler ve sertifika programları düzenleyerek toplumdaki her kesimi doğrudan ya da uzaktan eğitim yoluyla bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Nisan 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.