PROF.NEVZAT TARHAN PSİKİYATRİDE SON GELİŞMELERİ ANLATIYOR!

NP GRUP

Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan APA 2010 Psikiyatri Kongresinde tartışılan psikiyatrideki son gelişmeleri, dünyada tartışılan ve öne çıkan konuları bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.


Bağımlılık psikiyatrisi, ilaç politikalarında yeni yöntemler, AIDS ve HIV anksiyete bozuklukları, kalp krizinin anksiyete ve depresyon ile ilgili bağlantısı, dikkat spektrum bozuklukları, davranış ve kognitif terapiler, kronik major depresyonda kanıta dayalı psikoterapi, meditasyon ve psikiyatri gibi APA Kongresinde ele alınan konuları Prof. Tarhan bu akşam İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Dünya çapında ilgi gören tüm psikiyatristlerin önem verdiği konu başlıkları indeksi şunlar: Bipolar psikiyatri ve nörobilim, davranışın nöroanatomisi, duyguların nöroanatomisi, genotipler ve biomarkerler ve yeni karar yöntemleri. Çocuk ve ergen psikiyatrisinde depresyon, metabolizma ve obezite, psikiyatristlerin çocukları. Kognitif bozukluklar, farnakoterapi ve psikoterapi kombinasyonu. Bilgisayarlar, teknoloji ve internet, psikiyatride teknolojinin keşfi, bilgisayar teknolojileri, elektronik tıp kayıtlarında gizlilik, psikoterapi ve eğitim için telepsikiyatri, tüm psikiyatristlerin video oyunları hakkında bilmesi gerekenler. Çift ve aile terapisi, yaratıcılık ve sanat, kültür geçişi ve azınlık sorunları.

APA Psikiyatri Kongresinde bu sene önemli başlıklar ele alındı. Tartışılan ve kongre gazetesinde yer verilen diğer konu başlıkları; tanı sorunları, genel psikiyatride nöropsikiyatrik yaklaşımlar, yeme bozuklukları, epidemiyoloji, etik ve insan hakları, yapay (uydurma) bozukluklar. Bu yıl kongrede tartışılan diğer önemli bir konuda genetik ve aile ve davranışsal genetik çalışmaları oldu. Prof. Tarhan Türkiye'de genetik danışmanlık çalışmalarını NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nde ilk uygulayan kişi olarak konunun önemi ve hastaya sağladıkları gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu tarafından cevaplandırılacak.

Dürtü kontrol bozuklukları, bireysel psikoterapiler, diğer somatik terapiler hakkındaki son gelişmeler ele alınacak. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi Türkiye'de ilk uygulayıcısı olduğu QEEG ve Manyetik Uyarım Tedavisi (TMU) bu yıl APA Kongresinde tartışıldı ve kişiye kazandırdıkları dile getirildi. Konu Psikiyatride EEG geri dönüşümü: klinik yaklaşımlar, klinik psikiyatride TMU başlıkları altında konuşuldu.

Bu akşam Uğur Canbolat'ın İyi Bak Kendine programında Prof. Nevzat Tarhan ile konuşacağı diğer başlıklar şunlar olacak: Hasta güvenliği ve intihar, kişilik bozuklukları
Psikofarmakoloji, psikometik ilaç, din, ruh, ve psikiyatri, ruh bilimi ve akıl sağlığı, yeni psikiyatriye doğru: positif duygu öncülüğü, şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar, uyku bozuklukları. Sosyal ve toplum psikiyatrisi, tedavi teknolojileri, kanıta dayalı psikiyatri nasıl uygulanır? Şiddet travma ve mağduriyet

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:04 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.