PSİKİYATRİDE GÜNCEL TEDAVİ

A.A

16-20 Haziran 2010 tarihleri arasında yapılacak psikiyatri kongresinde, ruhsal hastalıkların tedavileri tartışılacak.


Türkiye Psikiyatri Derneği, Türkiye Psikiyatri Derneği Eskişehir Şubesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı işbirliği ile düzenlenen Anadolu Psikiyatri Günleri(APG), 16-20 Haziran 2010 tarihleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Türkiye'de yaşanan toplumsal değişim sürecinin Türkiye psikiyatrisindeki yansımasının ele alınacağı kongrede, ruhsal hastalıkların bedensel ve ruhsal tedavileriyle ilgili güncel gerçekler, son bilimsel gelişmeler ve kanıtlar ışığında tartışmaya açılıyor.

Bilimsel programında; “Psikiyatride İlaç Tedavisi: Mit mi, Gerçek mi?, Alkol bağımlılığında sürdürüm tedavisi, Şenlikli günlerimiz 90'lardan sonra popüler kültür ve psikoterapi, Psikoterapi ve kutsal, Psikiyatrik dilin dönüşümü; melankoliden depresyona, Psikiyatri etik ve eşcinsellik, Çocuk ve ergenlerde antidepresanlar, Kabullenme ve kararlılık terapisi, Kadınlarda psikodrama, Tedavide Bitkiler, Müzik, İş ve Uğraşının Yeri, Psikiyatrist Gözüyle EMDR, Hipnoz ve Akupunktur, Psiko-onkolojide güncel tedavi yaklaşımları, Uyku bozukluklarına genel bakış, Savaş ile ilişkili TSSB'nda diğer biyolojik tedaviler” gibi çok yönlü konular ve psikiyatride tedavi uygulamalarının her boyutuyla ele alınacağı kongrede ayrıca; Yeni SUT yönetmeliği, Kamu Hastane Birlikleri Yasası gibi genel sağlıkla ilgili güncel konu başlıkları da tüm yönleriyle ele alınacak.  Ayrıca, kongre kapsamında 18 Haziran 2010 Cuma günü saat 12:30’da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak basın toplantısında tüm güncel konu başlıkları masaya yatırılacak.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.