PSİKOHAYAT YİNE DOPDOLU

NP Grup - Psikohayat Ekim-Kasım-Aralık Sayısı

ŞİZOFRENİ AKLIN GERÇEKLE OYUNU!

Psikohayat Dergisi yeni sayısında yine merak edilenleri, bilinmeyenleri okurlarına sunuyor..

 


İlgiyle beklenen ve okunan derginin yeni sayısının konusu korkulan hastalık Şizofreni!

Akıl-Beyin- Kültür başlığı ile Psikiyatri dünyasına yeni ve farklı bir ses getiren Psikohayat dergisi, okuyucusuna yeni gelişmeleri ilk elden duyurmayı ilke edinen bir dergi olmaya devam ediyor.

Aklın gerçekle oyunu şizofreni konusunu tüm bilinmeyenleri ve merak edilen yönleriyle dosya olarak çalışan ve ele alan dergi bu konuda tüm yeni gelişmeleri okuyucusu ile paylaşıyor.

Şizofreni konusuna katkıda bulunan uzmanlarımız önemli bilgi ve görüşlerini PsikoHayat’ın yeni sayısına anlattılar.

Şizofreni dosyasına katkı da bulunan uzmanlar;

Dr. Alper Evrensel, Dr. Funda Güdücü Sağır, Prof. Dr. Kemal Arıkan, Dr. Barış Önen Ünsalver, Psk. Ayda Akay, Dr. Levent Tokuçoğlu, Psk. Fatih Dane, Psk. İhsan Öztekin, Dr. Özlem Mestcioğlu ve Psk. Elif Kandaz tüm yönleriyle şizofreniyi anlattı.

TARHAN İNCELEDİ VE AÇIKLADI

Tanınmış psikiyatri uzmanı İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İsveç Karolinska Üniversitesi’nin yaptığı ve çok dikkat çeken “Şizofreninin diğer yüzü: Yaratıcı Zeka” yazısı ile ilgili,  konunun sosyal yanını ayrıntıları ile inceledi.

Tarhan, Sosyal Şizofreniyi kaleme aldığı çalışmasında bunun toplumsal bölünmeye sebep olduğunu aktardı ve uyarılarda bulundu..

NP Araştırma Grubu’nun çalışmaları da bu sayıda dikkat çeken başka bir konu. Dünya psikiyatri uzmanlarının nelerle ilgilendikleri ve nasıl çalışmalar yaptıklarını aktaran dergide ilginizi çekecek konu başlıkları var.

MERAK ETTİKLERİNİZ CEVAP BULACAK


Yeni sayıda;

-Psikiyatrik davranışın sorumlusu bulundu,
-Beyin vücudu olduğundan farklı algılıyor,
-Ergen beyinler riskli davranışlara daha yatkın,
-Testosteron kadınları güvensizleştiriyor,
-Kötü kokma fobisi intihara sürükleyebiliyor
Grup kültürü depresyonu engelliyor
-Mutluluğun sırrı uzun ömürlü kişilerde gizli,
-Biofeedback’le sahne korkusu son buluyor
-Empati ve şiddet kısmen benzerlik gösteriyor
- Caydırıcı sonuçlar cinsel davranışı düzenliyor
- Uzlaşmak beyne iyi geliyor
- Ağrıların artma sebebi: Depresyon
-Maskülenlik intihar eğilimini azaltıyor.

konuları yer alıyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK: ECNS KONGRESİ

Bu yıl 14-18 Eylül’de 7.’si  düzenlenen ECNS Kongresi’ne yer veren dergi bunun önemine de dikkat çekiyor. Sinirbilim konusunda uluslararası uzmanlaşmış derneklerin bir araya gelmesi ile Prof. Dr. Kemal Arıkan, Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi yetkilileri olarak bu kongrenin İstanbul’da yapılmasının psikiyatri profesyonelleri açısından önemine dikkat çeken dergi, Dr.E. Roy John ödülünün kimlere verildiğini de duyuruyor.

HERKES OKUYACAK

Genç, yaşlı, ergen, kadın, erkek her kesime hitap eden ve herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği dergide ilginç konu başlıkları var.

Çocuğunuz yaramaz mı hiperaktif mi, Çocuğunuz kültürlü mü, Mutlu kadın menepozu daha rahat geçiriyor,Yüksek not beklentisi çocuğun başarısını düşürüyor, Düzensiz uyku obeziteyi etkiliyor, Çocuğunuzda takıntı mı var?,Medya şiddeti sıradanlaştırıyor,Umudunu kaybetme yazıları Psikohayat’ın yeni sayısında…

Uzm. Psk. Necmettin Gürsoy bu sayıda da Psikiyatrinin duayenlerinden Prof. Dr. Eflatun Adam ile bilgilendirici bir söyleşi yaptı. Psikiyatri ilgi çekici fakat zor bir meslek diyen Prof. Adam mesleki deneyimlerini paylaşıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz olarak gönderilen dergiye Fatih Uğurlu’nun hazırladığı PSİKOBULMACA farklı bir özellik kazandırırken derginin her sayısında Prof. Zihni Sinir’in Poreceleri dikkat çekiyor.

Uğur Canbolat’ın yayın yönetmenliğinde çıkan PSİKOHAYAT Dergisinin bu sayısına; Dr. Semra Baripoğlu, Dr. Barış Önen Ünsalver, Prof. Dr. Kemal Arıkan, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Dr. Hakan Erkaya, Dr. Gökben Hızlı Sayar, Dr. Levent Tokuçoğlu, Ayda Çayır, Psk. Fatih Dane, Psk. Psk. İhsan Öztekin, Dr. Alper Evrensel, Psk. Necmettin Gürsoy, Dr. Funda Güdücü Sağır, Psk. Ayda Aktay, Nilifer Fırat, Dr. Özlem Mestcioğlu,Psk. Elif Kandaz, Serdar Karagöz, psk. Hande Sinirlioğlu Ertaş, Dr. Pejman Golabi,Psk. Aynur Sayım katkıda bulundu.

Tasarımlarını taze ajanstan Zeynep Sevde Paksu, Tarık Şimşek, Görsel Yönetmenliğini Sema Türk, Redaksiyonunu Merve Arka’ın gerçekleştirdiği dergi, okullara, kamu kurum ve kuruluşlarına, danışmanlık bürolarına ve kreşlere ücretsiz gönderiliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:07 Kasım 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.