PSİKOLOJİ DERNEĞİ NEDEN EĞİTİM

ANKA

Politik Psikoloji Derneği, günümüzde yaşanan tek kutuplu dünyanın getirdiği kimlik değişimini analiz etmek, ulus kimliğinin tarihsel ve bilimsel gelişim süreçlerini incelemek ve kimliklerinin karşılaştığı çözülmeleri  değerlendirmek amacı ile "Kimlik, Küreselleşme ve Terör" konulu sertifikalı bir eğitim programı düzenleyecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi ve Gazi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilecek eğitim programı 9-12 Nisan tarihleri arasında, Gazi Üniversitesi İİBF 100. Yıl Salonu’nda yapılacak. 

Politik Psikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr Abdülkadir Çevik'in anlatımıyla başlayacak eğitim programı süresince, Politik Psikoloji Derneği Kurucu Üyesi Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Yalçın ve Prof. Dr. Hasan Ünal, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten Sezer Arığ, Gazi Üniversitesi ATAUM Müdürü Prof. Dr. Hale Şıvgın, Ekonomiden  Sorumlu Devlet eski Bakanı Ufuk Söylemez, Siyasal Bilgiler Profesörü Hikmet Özdemir, Dışişleri Eski Bakanı Şükrü Sina Gürel, Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Fikret Bila, Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Abdülkadir Varoğlu, Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Çağlar, Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ercan Çitlioğlu ve Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, katılımcıları bilgilendirecek.

"Bireysel ve Toplumsal Kimlik Gelişimi, Küreselleşmenin Kimlik Üzerinde Etkileri ve Göçler, Atatürk'ün Milli Kimlik Anlayışı, Ulus Devlet ve Ulus Kimliğin Oluşumu, Tarih Sürecinde Türk Kadını, Kimliğimizin Değişmez Parçası Din, Bölücü Terörle Mücadele, Küresel Ekonomik Kriz, Ermeni Diasporasının Türk Kimliğine Yönelik Faaliyetleri, Doğu ile Batı Arasında Türkiye, Medya ve Terör" olamak üzere pek çok konuda eğitim verilecek program, sertifika töreni ve kapanış kokteyli ile sona erecek.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:04 Nisan 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.