PSİKOLOJİK AĞRI TEDAVİ EDİLİR Mİ?

NP Grup

Psikolojik ağrının temel sebepleri, nasıl oluştuğu, kişide ne gibi hasarlara sebep olduğu, hangi duygularla beslendiği ve nasıl tedavi edildiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Ağrı genellikle bedensel yanıyla bilinir. Psikolojik ağrı nedir? İfade ettiğimiz ağrının niteliği nedir? Ağrı yaşadığını söyleyenler bu ağrıyı gerçekten hissederler mi? Birçok şeyi neden ağrılarla ifade ediyoruz? Beyindeki ağrı mekanizması nasıl çalışıyor? Tramva ile ağrı arasında ilişki nedir? gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kaygı bozuklukları ile ağrı arasında ki ilişki nedir? İnsan psikolojik durumunu neden ağrıyla ifade etmek istesin? Ağrılarla duygular arasında nasıl bir bağ vardır? Psikolojik ağrı yaşayan kişiler ilgi çekmeye mi çalışıyor gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve Uzman Psikolog Zehra Erol  olacaklar.

Psikolojik ağrı tedavi edilir mi? Tedavisinde neler yapılır? Psikoterapi etkilimidir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; ABD'nin önde gelen sağlık merkezlerinden Mayo Clinic tarafından hazırlanan ve internette yayımlanan beyin dostu besinlerle ilgili çalışmayı yorumlayacak ve bu besinlerin psikolojik etkisinin olup İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.