PSİKOLOJİK SAVAŞ, GENİŞLETİLMİŞ SEKİZİNCİ BASKISIYLA RAFLARDA

Psikolojik savaş... Gündemden düşmeyen bir kavram, ve tabii, uygulamadan da. Kitlelerin ruh halini etkileyerek sonuç almaya çalışan enstrümanların devreye sokulduğu bu planlı ve örgütlü faaliyet artık sokaktaki insanın dahi sohbetlerine girmiş durumda. Prof Dr Nevzat Tarhan’ın, yayınlandığı günden bu yana ciddi anlamda ilgi gören kitabı Psikolojik Savaş/Gri Propaganda, genişletilmiş 8. baskısıyla yeniden gündemde.

 

TİMAŞ Yayınlarının okurlara sunduğu kitap geçtiğimiz günlerde yeniden gözden geçirildi ve gündemi işgal eden son olayların analizin yapıldığı yeni bölümlerle takviye edildi.

Askeri Psikolojik Savaş, Propaganda ve Beyin Yıkama, Beyin Kontrolü, Direnme Doktrini ve Sivil İtaatsizlik, Küreselleşme ve Yeni Dünya Düzeni, Psikolojinin Bugünü, Kavga Çıkaran Kişilikler, Korku Kültürü ve Eğitim, Kültürler Çatışması ve İnsan Psikolojisi, Toplumsal Algılamalar, Psikolojik Savaş ve Üniversiteler, Psikolojik Savaş, Ordu ve Rejim Tartışmaları, Savaştan Barışa Psikolojik Değişim, Irak Savaşı, Terör ve Bazı Uygulamalar kitapta ele alınan başlıca konular.


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:03 Eylül 2011Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.