PSİKOLOJİK TEDAVİ ALTINDA

DHA

Yazar Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına uğradığı iddia edilen B.Ç.'nin (15), psikolojik sorunları nedeniyle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda 16 Nisanda yapılan muayenede, "Anksiyete bozukluğu" ve "Panik bozukluk" tanısı konulan B.Ç.'nin tedavisi devam ediyor. B.Ç.'nin tedavisini ve terapisini takip eden UÜ Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı yetkilileri, psikolojik sorunları ve "intihar eğiliminin olması" nedeniyle kız çocuğunun, kliniğe yatırılması kararı aldı. Bunun üzerine B.Ç., sosyal hizmet uzmanları eşliğinde altı gün önce yurttan alınarak hastaneye yatırıldı.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Haziran 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.