PSİKOLOJİLERİ BOZULDU

KAYNAK: DHA

Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi'nde görev yapan ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi 250 personel, üniversite yönetiminin döner sermaye paylaşımında haksızlık yaptıklarını öne sürdü. Geçim sıkıntısı nedeniyle psikolojilerinin bozulduğunu belirten personel, hastanenin psikiyatri polikliniğinde muayene oldu. Bazı hastane çalışanlarına sakinleştirici ilaç verildi.

Hastanede görevli, hemşire, sağlık memuru, asistan doktor ve diğer birimlerde görevli 250 personel, Başhekimlik bölümünde bulunan Özlük İşleri servisine giderek geçim sıkıntısı nedeniyle psikolojilerinin bozulduğunu öne sürdü ve psikiyatri polikliniğinde tedavi olmak için hep birlikte sevk aldı. Daha sonra toplanan grup, poliklinik katına giderek sıraya girdi ve tek tek muayene oldu.

Döner sermaye paylaşımında haksızlık yapıldığını savunan SES Edirne Şubesi Edirne Tıp Fakültesi Temsilcisi Tural Uğurlu şöyle dedi:

"Döner sermayeden yüzde 150 almamız gerekirken, sadece yüzde 40'ını alıyoruz. Mağduriyitemiz çok büyük. Öğretim üyeleri yüzde 200 üzerinden yüzde 150 alırken biz yüzde 150 üzerinden yüzde 40'ını alabiliyoruz. Döner sermayedeki düşüş nedeniyle geçim sıkıntısı yaşamaya başladık ve psikolojimiz bozuldu. Bu nedenle psikiyatri polikliniğine sevk alarak muayene oluyoruz" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Ocak 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.