PSİKOPATLARLA EVLİLİK OLUR MU?

NP Grup

Antisosyal kişilik yapısında olan kişilerle evlilik olur mu? 3. Sayfa haberlerine sık konu olan bu kişilerle evli olanlar neler yapmalı? Uzmanlar bu konuyu bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

Halk arasında Psikopat olarak bilinen fiziksel saldırıları ilk seçenek olarak düşünen bu kişilerin eş ve çocuklarına fiziksel ve cinsel şiddet uygulamaları sık görülüyor. 3. Sayfa haberlerine sık konu olan bu kişilerle evli olanların neler yapabileceği konusunu uzmanlar ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.
 
Çoğu kez tek eşli bir ilişkiyi sürdüremeyen, cinsellikte sorumsuz ve sömürücü olan psikopat yapılı antisosyal kişiliklerle yaşamanın zorlukları nelerdir? Fiziksel saldırılara kalkan, eş ve çocuklarını sık döven, başkalarının haklarını hiçe sayan, hilekarlık ve manipülasyonlarla çokça başvuran bu kişilikler hangi durumlarda nasıl davranırlar? Psikopatlar sadece eş ve çocuklarına değil aynı zamanda hayvanlara da şiddet uygulama eğilimi taşırlar.  Yasalara uygun davranamayan bu psikopatlarla evli olan kişiler sağlıklı bir ilişkiyi nasıl yürütebilirler? Sık sık yalan söyleyen ve takma isimler kullanarak suç işleyen bu kişilerin eş ve çocuklarının psikolojik durumları nelerdir? Dürtülerini kontrol edemeyen bu kişilerin evlilik sırasında eş ve çocuklarına yansıttıkları zorlukların ele alınıp çözüm yollarının sunulacağı Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu 'İyi Bak Kendine' programının konukları Memory Center Bağdat Caddesi Polikliniğinden Uzm. Dr. Barış Önen Ünsalver ile NPİSTANBUL Hastanesinden Uzman Psikolog Kamil Ertekin olacaklar. Konuyu enine boyuna irdeleyecek ve cevaplar arayacaklar.

Eşiniz antisosyal ise ne yapabilirsiniz, evlilik nasıl yara alır, çocukların travmaları nasıl giderilir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak.

Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:11 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.