PSİKOYORUMDA BU AKŞAM DEPRESYON VE ÖZGÜVEN KONUŞULACAK

PSİKOYORUMDA BU AKŞAM DEPRESYON VE ÖZGÜVEN KONUŞULACAKDepresyon çağımızın en çok yaşanan şikayetlerinden birisi…

Günlük yaşamın ağır stresi ve diğer baskılar çoğu defa kişi depresyonun kıskacına düşürüyor. Depresyonda olan kişi kendini bitmiş, tükenmiş hissediyor. Kişi büyük bir bedbinlik ve çökkünlük hali içinde kıvranıp duruyor. Depresyon yaşayan kişi kendini değersiz görebiliyor. Tamamen kendini bitmiş, dibe vurmuş olarak gören bu kişilerde özgüven yıkımı da yaşanabiliyor. Kendini yalnız, kimsesiz, çaresiz ve bitkin hisseden depresyondaki kişi uzman yardımı almaksızın bu durumdan kurtulamıyor. Mutlaka bir profesyonel yardıma ihtiyaç duyuyor.

İşte Psikoyorum programı insanların kendilerini bu noktalara gelmeden önce farkındalık kazandırmaya çalışıyor. Kişi depresyonun pençesine düşmeden evvel durumun farkına varması halinde küçük psikolojik desteklerle düzelebilecek iken bunlar yapılmadığında zamanla pekişiyor ve uzun süreli tedavilere gerek duyulabiliyor. Psikoyorum ve ekibinin amacı koruyucu ruh sağlığı hizmeti sunmak olduğundan depresyona girmemek için uyarılarda bulunuyor izleyicilerine…

Depresyon ve özgüven konusunun işleneceği Psikoyorum’un bu akşam konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Semra Kaya Baripoğlu ve Uzman Psikolog Zehra Erol olacak.

Canlı telefon bağlantılarının alınacağı programın sunuculuğunu Uzman Psikolog Yıldız Burkovik, yapımcılığını Ersin Turan, koordinatörlüğünü Uğur İlyas Canbolat yapıyor.

Psikoyorum bu gece saat 00.15 de SKY TURK’te canlı ekrana geliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.