REGL, ERKEKLERİ KISKANÇ YAPIYOR

REGL, ERKEKLERİ KISKANÇ YAPIYORİngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre kadınların regl dönemlerine yaklaşırken, eşlerinin daha kıskanç olmaya başladığı ortaya çıktı.

Liverpool Üniversitesi Biyoloji Bilimleri Bölümü'nde doktora yapan Rob Burris, '11 erkek deneğe 66 erkeğin fotoğraflarını gösterdik. 'Fotoğraftaki kişi, eşinizi veya karınızı baştan çıkarabilir mi?' diye sorduk ve bu tehditi 1'den 7'ye kadar puanlamalarını istedik.

Eşleri regl dönemi yaşan erkek denekler ortalama olarak 5.5 puan, eşleri regl dönemi geçirmeyen erkekler ise ortalama 4.6 puan verdi. Böylece, eşleri regl döneminde olan erkeklerin daha kıskanç olduğunu ispat ettik. Çünkü, kadınların regl oldukları zaman cinsel istekleri artıyor. Tabii ki, bunu erkeklerine belli ediyorlar. Böylece, seks hayatları renkleniyor. Ancak bu zamanlarda erkekler daha korumacı oluyor. Bu da kıskançlığı artırıyor
dedi.

KAYNAK: //www.aksam.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.