Rehberlik Eğitimlerinin üçüncüsü de gerçekleştirildi

“Rehberlik Eğitim Protokolü” kapsamında rehberlik öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen panellerin üçüncüsü de tamamlandı.

“Rehberlik Eğitim Protokolü” kapsamında rehberlik öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen panellerin üçüncüsü de tamamlandı.

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Rehberlik Eğitim Protokolü” kapsamında rehberlik öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen panellerin üçüncüsü de katılımın yoğun olduğu bir programla tamamlandı. Yenibosna Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirilen panelde öğretmenlere çocuk ve ergenlerle sağlıklı iletişim ile risk durumları anlatıldı. 13 Nisan’da Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız arasında imzalanan “ Rehberlik Geliştirme Protokolü” kapsamında eğitimler sürüyor. Pozitif psikoloji ve değerler eğitimini kapsayan protokol ile İstanbul’daki tüm rehber öğretmenlere mesleki donanımlarının artırılması hedefleniyor. Protokol kapsamında Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi uzmanları tarafından rehber öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitim panellerinin üçüncüsü katılımın yoğun olduğu bir programla gerçekleştirildi. Yenibosna Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen panelin oturum başkanlığını Uzm. Psk. Orhan Gümüşel yaparken, Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Etiler Polikliniği’nden Dr. Serdar Alparslan ve Uzm. Psk. Aynur Sayım katılımcı öğretmenlere “Çocuk Ergende Psikopatoloji ve Okul Hayatına Yansımaları-Rehberlik Servislerinde İşleyiş” başlığında bilgiler verdi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında görevli tüm rehber öğretmenlerin ücretsiz olarak katılabildiği panellerin diğerleri protokol kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bildirilecek tarihlerde yapılacak. Haber: Şaban Özdemir Fotoğraf: Canan Ekmekçioğlu(NPGRUP)

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:03 Mayıs 2012Yayınlanma Tarihi:04 Mayıs 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.