RİSKMATİK İÇİN DANIŞMA HATTI

A.A

Türk Kardiyoloji Derneğince, kalp ve damar hastalığı riskinin birinci basamak hastalarında ölçülmesi amacıyla geliştirilen "Riskmatik" programı için teknik danışma hattı kuruldu.

Dernek Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Kozan, yaptığı yazılı açıklamada, "Kalbini Koru, İçinde Sevdiklerin Var" kampanyası çerçevesinde, kalp ve damar hastalığı riskinin birinci basamak hastalarında ölçülmesi için geliştirilen "Kardiyovasküler risk ölçümü/Riskmatik" programının, "Risk" yazılarak 1599'a SMS gönderildiğinde cep telefonlarına indirilebildiğini ifade etti.

Başlangıçta Türkiye'de kullanılan cep telefon marka ve modellerinin yüzde 80'inde çalışan bu programın, başka marka ve modeller için de geliştirilmeye devam edildiğini kaydeden Kozan, gerek marka-model uyumsuzluğu, gerekse başka nedenlerden kaynaklanabilecek sorunların hızlı çözümü için bir danışma hattı kurulduğunu bildirdi.

Kozan, vatandaşların, bu tür sorunlarda "0533 420 8670" numaralı telefonu arayarak teknik destek alabileceklerini vurguladı.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Nisan 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.