Romantizmi körükleyen afrodizyaklar

ABD’de yayımlanan Reader’s Digest dergisinde yer alan bir makalede, afrodizyak etkili yiyeceklerin romantizmi tetiklediği öne sürüldü.

ABD’de yayımlanan Reader’s Digest dergisinde yer alan bir makalede, afrodizyak etkili yiyeceklerin romantizmi tetiklediği öne sürüldü.

afrodizyakSıkça tüketilen tatlı ve meyvelerin çoğunluğu oluşturduğu listede her yiyeceğin vücutta farklı etkiler yarattığı görüldü. İşte romantizmi körükleyen afrodizyak etkili yiyecekler; İSTRİDYE: Çinko zengini istridyeler amino asit içerdiklerinden cinsel hormonların gelişimine katkıda bulunuyor. Avokado: Afrodizyak etkisi Azteklere kadar dayanan meyvenin E vitamini açısından zengin olması, enerji seviyesini ve kuvveti artırıyor. ÇİKOLATA: Özellikle bitter çikolata haz hissini tetikleyen dopamin seviyesini yükseltmeye yardımcı oluyor. MUZ: Muz, testesteron üretimini hızlandıran bromelayin enzimini içeriyor. BAL: Östrojen ve testesteron hormonlarını dengeleyen doğal bir enerji deposu olarak biliniyor.  KAHVE: Kafein, kalp atışını hızlandırması ve kan akışını sağlamasının yanı sıra kadınlarda cinsel arzuyu tetikliyor. KARPUZ: Kan damarlarını ve dolaşımı rahatlatıcı etkisi olan karpuz vücutta neredeyse Viagra etkisi yaratıyor. ZEYTİNYAĞI: Antioksidan dolu zeytinyağı yüzyıllardır sağlık için kullanılıyor. Ayrıca zeytinyağının sağlıklı bir kalp, kan akışı ve hormon üretimi sağlayan yağlar içerdiği de söyleniyor. İNCİR: Potasyum ve antioksidan zengini incir cinselliğin sembolü olarak anılıyor. ÇİLEK: C vitamini açısından son derece faydalı olan çilek kanın vücudun tüm bölgelerine akmasını sağlıyor. NAR: Kan akışını destekleyen antioksidanlarla dolu narın, ereksiyon sorunlarına karşı olumlu etkisi olduğu biliniyor.  KİRAZ: Kalp atışını düzenleyici melatonin içeren kiraz, A, C ve E vitaminleri açısından oldukça etkili bir meyve. MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:04 Mayıs 2013Yayınlanma Tarihi:09 Mayıs 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.