RUHSALLIĞIN BİLİMİ 23 MAYIS TA

Zeynep Güçlücan

Türkiye'de ikinci defa gerçekleştirilecek olan uluslararası katılımlı 2.  İstanbul Parapsikoloji Konferansı, 23-24 Mayıs 2009 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze'de düzenlenecek.

Duyular dışı algılama yeteneğini inceleyen bir bilim dalı olan ''parapsikoloji''yi konu alan ve organizasyon DER-TUR'un üstlendiği konferans, İnsanlığı Birleştiren Bilgiyi Yayma Vakfı (BİLYAY) ile Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği'nin (MTİA) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Parapsikolojinin araştırma alanına giren konuları, üniversite ve vakıflarda yürüttükleri bilimsel çalışmalarla inceleyen konuşmacıların deneyimlerini ve çalışmalarından elde ettikleri bulguları Türk kamuoyu ile paylaşılmasını sağlamak ve bu konuların ülkemizde de akademik düzeyde ele alınması ihtiyacına dikkat çekecek olan konferans 23 Mayıs'ta başlıyor.

KİMLER KATILACAK

Konferansa San Franscisco Saybrook Lisansüstü Eğitim Okulunda psikoloji profösörü olan Dr. Stanley Krippner, Atlantic Üniversitesinde araştırma görevlisi Stephan A. Schwartz, Oregon Üniversitesi'nden Dr.  Amit Goswami, California İntegral İnceleme Enstitüsünden Charles Winstead, Türkiye'den Dr. Sultan Tarlacı, Dr. İnci Erkin ve Dr. Ali Seydi Gültekin gibi kendi alanlarında çok ünlü isimler katılacak.

2. İstanbul Parapsikoloji Konferansı'nda iki gün boyunca ele alınacak başlıklar:
- Şamanlar: İlk Bilimsel Araştırmacılar ve İlk Ruhsal Uygulamacılar
- Niyetin Gücü ve  Başkasının Yerine Enerji Psikolojisi Teknikleri ile Çalışmalar
- Kuantum ve Bilinç
- Radyestezi ve Bilimsel Uygulamaları
- Günümüze Dek Çağlar Boyunca Bilim ve Mistisizmin Sanatsal Belgelenişi;
- Psikiyatri ve Bilişsel Sinir Bilimlerinde Kuantum Görüşüne Duyulan İhtiyaç
- Uzaktangörü ve Parapsikolojik Fenomenler
- Global Şuur Projesi   

Detaylı bilgiyi //www.ipc-istanbul.org/tr/ipc2/konferans-hakkinda adresinden alabilirsiniz.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:03 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.