Ruhu hala çocuk olanlar bu haber sizin için!

Ruhu hala çocuk olanların anlayacağı 5 durum…

BEKLENEN YERLERDE BEKLENEN TEPKİLERİ VEREMEMEK

Sevinç, üzüntü, gururlanmak, heyecanlanmak gibi duygusal tepkilerin verildiği durumlardaki davranışlar, bir insanın ruhunun kaç yaşında olduğu hakkında da ciddi ipuçları verir. Kocaman insanların üzüntüler karşısında çocuklar gibi aşırı yıkımları ya da sevinçler karşısındaki durdurulamaz büyük hareketleri onların çocuk ruhlarının belirtisidir. Bu insanlar yaşlarından beklenen tepkileri vermekte zorlanırlar.

HALA ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON FİLMLER İZLEMEK

Çocuk ruhlu insanlar çizgi filmlerin ve animasyonların etkisinden kurtulamazlar. Onların içinde hala bundan zevk alan biri  vardır. Bu nedenle onları hala çizgi film izlerken ya da çocukluğunuzdan kalma bir çizgi film karakterinin oyuncağını masasında görürseniz şaşırmayın. Ona hala çok komik ve çok yaratıcı geliyor. Daha doğrusu o hala o komediyi ve yaratıcılığı görebiliyor.

MASALLARDAN VE FANTASTİK HİKAYELERDEN ETKİLENMEK

İnsanlar büyüdükçe daha reel şeyler hakkında konuşmak ve hayatlarını bu reellik üzerinden devam ettirmek zorunda kalırlar. Yani hayatın masallardaki gibi olmadığını görmeye başladıkları anda masallardan da vazgeçerler. Ancak çocuk ruhlu insanlar bu hikayelerin etkisinden kurtulmak istemezler. Masallar ve fantastik dünyalar onlar için hala güzel kaçış noktalarıdır.

GECELERİ YATARKEN OLAMAYACAĞINI BİLDİĞİ HAYALLER KURMAK

Yine fantastik dünyalarda olduğu gibi çocuk ruhlu insanlar hayallerinden de vazgeçmezler. Bu hayaller seneye ev alırım ya da arabayı değiştiririm gibi hayaller değildir. Bir gece başbakan olup ülkeyi kurtarırlar, diğer gece uzay komitesi başkanı olup tüm insanlığı. Anlayacağınız olmayacağını bildiği hayalleri kurmak ve bununla eğlenmek çocuk ruhlu insanların en sevdiği etkinliktir.

FAZLA KIRILGAN OLMAK

Çocuk ruhlu insanların kendilerine ördükleri bol kaçışlı hayatları olsa da en ufak bir problemle karşılaştıklarında maalesef aşırı kırılgan davranırlar. Çünkü kendilerini koruma ihtiyacı duyup, karşılarındaki insanlara duvar örmediklerinden her şeyleri açıktır. Bu açıklık onları yetişkinler dünyasında korumasız hale getirir. Çabuk kırılırlar.

HABERTÜRK


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:10 Haziran 2017Yayınlanma Tarihi:09 Haziran 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.