RUHUNU ŞIMART

RUHUNU ŞIMARTKendinize de zaman ayırmalı ve mutlu etmelisiniz. İşte öneriler:

Güzel bir spa keyfi için tüm dünyayı dolaşmanıza gerek yok, çünkü tüm dünyayı evinize getirebilirsiniz. Nasıl mı? 

Düşünün banyonuza girdiğinizde kendinizi Hindistan'ın egzotik spa'sında rahatlarken, Brezilyalı kadınların güzellik sırrını keşfederken ya da Japonya'nın bitki özlü banyosunda keyif yaparken buluyorsunuz.

Bundan daha güzel bir hayal var mı? Yok diyorsanız hayallerinizi gerçekleştirmenin çok da zor olmayacağını dünyadaki spa örneklerini uygulayarak görebilirsiniz.

JAPONYA SPA'SI

Japonya'nın mistik dünyasını evinizin banyosuna taşımaya ne dersiniz? O zaman işe Japonların vazgeçemediği pirinç ve zencefili malzemelerinizin arasına koyarak başlamalısınız.

İlk olarak banyonuza sandal ağacı tütsüsünü koyun ve onu yakın. Küvetinizi sıcak su ile doldurun ve içine birkaç yemek kaşığı pirinç atın. Küvetin içine girdiğinizde ölü hücrelerden kurtulmak için vücudunuzu keseleyin. İlk olarak ayak parmaklarınızdan başlayın ve her bölgenize iki dakika ayırın. Bu işlemden sonra vücudunuzu durulayın ve vücudunuz nemliyken zencefilli bir vücut losyonunu tüm vücudunuza sürün. Vücudunuz kremi emmekle uğraşırken siz de yeşil çayınızı yudumlayarak Japonya'yı evinize taşımanın tadını çıkarın.

BREZİLYA SPA'SI

Brezilyalı güzel kadınların sırrını mı merak ediyorsanız onlar için banyo keyfinin ne kadar önemli olduğunu bilmelisiniz. Brezilyalılar her zaman güzel olan şeyleri severler. Özellikle taze meyvelere ve bitkilere önem verirler.

Yumuşak bir cilt için
Cildinizin parlamasını istiyorsanız Brezilyalıların antioksidan ve vitamin içerikli maskelerinden yardım alabilirsiniz.

" 2 kase yağsız yoğurt
" 1 adet avokado
" 5 adet çilek
" 2 tatlı kaşığı bal
" 1 tane muz

Malzemelerin hepsini blender yardımıyla ezerek karıştırın. Tüm vücudunuza ince bir tabaka halinde sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra duşa girin ve vücudunuzu durulayın. Bu maskede bulunan C vitamini cildinizin parlamasını sağlarken güneşin verdiği zararlara da iyi gelir.

Domates maskesi
Domatesin tadı ne kadar güzelse maskesi de o kadar güzelleştirir. Bir adet domatesi alın, iyice ezin ve yüzünüze sürün. 10 dakika kadar beklettikten sonra, yüzünüzü durulayın.

HİNDİSTAN SPA'SI

Çok eski zamanlardan beri felsefeleriyle tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran Hindistan'ın spa sırlarını keşfetmeye hazır mısınız?

Gerginlik masajı
Klasik Ayurverda masajı vücudunuz ve içinde bulunduğunuz duygusal durumla ilgilidir. Örneğin biberiye yağı sizi kendinize getirirken, stresliyseniz lavanta yağını, uyuyacaksanız gül yağını tercih etmelisiniz. İster kendinize, ister eşinize bu masajı yapabilirsiniz.
İlk olarak bu yağlardan birini seçin ve elinize bir miktar dökün. İlk olarak omuz bölgesinden başlayın ve ayaklara doğru inin. Kasları rahatlatmak için kalça, diz arkası ve iç dirseklere çok az baskı uygulayabilirsiniz. Son olarak masajı ayaklarla bitirmelisiniz.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:27 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.