SAĞLIK YELLENDİ

SAĞLIK YELLENDİTürkiye'nin en büyük yanık hastanesinde havalandırma bozuldu. Cayır cayır yanan hastalar yelpaze ile serinletilmeye çalışıldı.

Memleketimden acıtan bir sağlık manzarası daha... Skandal, Türkiye'nin en büyük yanık ünitesine sahip Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde yaşandı. Havalandırma sisteminin bozulduğu yanık ünitesinde hasta yakınları acı içinde kıvranan hastaları el yordamıyla serinletti. Vücutlarındaki yanıklar nedeniyle ağlayan çocuklara babaları yastıklarla yelleme yaptı. Hastane yönetimi skandal görüntü için, "Küçük bir arıza ver kısa sürede düzelecek" dedi...

21.Yüzyıl hastanesi!

Yanık ünitesinin havalandırması bozuldu. Hastalar acı içinde kıvranmaya başlayınca aileler yastıklarla çocukları serinletmeye çalıştı....

Türkiye'nin en büyük yanık ünitesinde tam bir rezalet yaşandı. Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi bünyesinde kurulan yanık hastanesinde yoğun bakım servisindeki havalandırma bozuldu. Zaten yanıktan dolayı acı içinde kıvranan çocuklar, servisteki sıcaklık ve havasızlık artınca ağlamaya başladı. Bir anda ne yapacağını şaşıran aileler çocuklarını yastıklarla yelleme yaparak serinletmeye çalıştı. Onlarca çocuğun ağlama sesleriyle hastane çalkalanırken, çaresiz kalan aileler de duruma isyan etti. Tüp patlaması nedeniyle yeğenlerinin ünitede olduğunu belirten Mehmet Kaya, 21. yüzyıl Türkiye'sindeki bu olaya kahretti.

KAYNAK: www.takvim.com.trPaylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.