SAĞLIKLI KALMANIN SIRLARI

Anneyizbiz
 
Sağlıklı olmak ve güzel kalmak için, ömrünüzü güzellik salonlarında geçirmenize gerek yok. Bunun kolay bir yolu var.

 


Soğuk ve sıcak suyla geçişli olarak duş almak, vücudunuzun diri ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor. Vücuttaki kan akışını ve sinir sistemini düzenliyor, cildi koruyor, kasları sıkılaştırıyor ve vücuda enerji veriyor.

NASIL DUŞ ALMALIYIZ?

Kaplıca terapisi için mutlaka bir kaplıca yerine gitmek de gerekmediğini vurgulayan uzmanlar, eğer kişinin herhangi bir kalp rahatsızlığı yoksa çok kolay bir yöntemle kaplıca terapisinin sonuçlarını elde edebileceğini bildiriyor.

Önce, sıcak duşun altında birkaç dakika durmanız gerekiyor. Daha sonra 20 saniye soğuk duş alın ve tekrar sıcak suya dönün. Bunu üç kez yaparak duşunuzu soğuk suyla tamamlayın. Ancak soğuk duş alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan birincisi, soğuk suyu yüzünüze tam 30 saniye tutmanız. Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise soğuk suyla vücudunuzda en az 20 saniye daireler çizerek duş almanız.

Küvette uzun süreli bir banyonun bedeni rahatlattığını belirten uzmanlar, ancak öncelikle suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar, aksi takdirde enerjinin azalıp tansiyonun yükselebileceği uyarısında bulunuyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Ekim 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.