SAĞLIKLI SU İÇİN

Günde içilen 8-10 bardak su birçok hastalığın oluşmasını engelliyor.

Nevşehir Sağlık Müdür Vekili Dr. Şenol Sağır, günde 8- 10 bardak su içmekle, soğuk algınlığı, kabızlık ve idrar yolu enfeksiyonları gibi sorunların giderebileceğini söyledi.

Dr. Sağır, “Cilt sağlığının korunması da günlük içilen su miktarına bağlıdır. Organizmanın zehirlerden arındırılması işini de su yapar. Kilo kontrolü programlarında zayıflamaya yardımcı olması, cildin nem ve elastikiyetinin düzenlenmesinde rol oynaması nedeniyle selülit oluşumunun önlenmesinde yardımcı olur” dedi. Nevşehir Sağlık Müdür Vekili Dr. Şenol Sağır, şunları söyledi:

“Aşırı sıcak havalarda vücudun normal ısısını korumak için suya ihtiyacı vardır. Sabah kalkıldığında ilk yapılması gereken işlerden biri de bir bardak su içmek olmalı. Egzersiz yaparken, sıcak havalarda çalışırken, özellikle hava ve deniz yolculuklarında daha çok su içilmeli. Vücutta oluşan zararlı maddelerin atılması ve sıvı dengesinin korunması için günde 8- 10 bardak su içilmesini önerebiliriz. Besinler ve içecekler yoluyla da vücudumuza su sağlarız. Gün içinde çay, kahve, soda gibi içeceklerle de sıvı almaktayız ancak kafein içeren kahve, çay ve diğer içecekler, sıvı ihtiyacını karşılasa da uygun su kaynakları sayılmaz.”

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:03 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.