SAHTE GÜLÜŞLER HASTA EDİYOR

DHA

Avusturya'da yapılan bir araştırma, zoraki tebessüm ve sahte gülücüklerin insanlar üzerinde ağır tahriplere yol açtığını ortaya çıkardı.

Salzburg İş Sağlığı Araştırma Dairesi Başkanı Sandra Kröll, sürekli gülücükler dağıtmaya çalışmanın stres ve depresyona neden olduğu gibi kalp ve kan dolaşım bozukluklarına yol açtığını söyledi. Sahte gülüşlerin yetişkinlerde daha belirgin hastalıklara yol açtığını anlatan Kröll, "Satıcıların gülme kurslarını uzatmaması veya hiç katılmaması gerekiyor" uyarıda bulundu.

Araştırmanın yapılmasında ortak hareket eden bir elektronik cihazlar satış mağazasının sahibi Jürgen Grampp, "Çalışanlarımızı gülme kurslarına gönderiyorduk. Müşterilerimizin güler yüzlü çalışanlar tarafından karşılanmasını istiyorduk. Ancak gördük ki her insanın değişik doğal karakteri var ve bunun dışına çıkıldığı zaman rahatsızlıklar meydana geliyor. Artık çalışanlarımızdan zoraki tebessüm veya sahte gülücükler istemiyoruz. Sempatik olsunlar yeter" dedi.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:27 Aralık 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.