SANAL DEPRESYON NEDİR

TÜMGAZETELER

Bir tıkla tüm dünyaya ulaşabildiğimiz internetin bir zararı daha ortaya çıktı! Mutlaka okuyun.


Bin 319 kişinin, interneti ne kadar süre ve hangi amaçlarla kullandıklarına yönelik soruların yanı sıra, deneklerin depresyonda...

Bir tıkla tüm dünyaya ulaşabildiğimiz internetin bir zararı daha ortaya çıktı! Bin 319 kişinin, interneti ne kadar süre ve hangi amaçlarla kullandıklarına yönelik soruların yanı sıra, deneklerin depresyonda olup olmadıkları araştırıldı. Deneklerin yüzde 1.2`sinin `internet bağımlısı` olduğu belirlenirken, bunların çoğunun depresyonda olduğu da tespit edildi. Uzmanlar, internet bağımlılarının, sosyalleşmeyi, sanal iletişim ile sağlamalarının zihinsel sağlıklarına ters etki edebileceğine dikkat çekti. Londra King College Doktoru Vaughan Bell, `Araştırmamız aşırı internet kullanımının depresyonla ilgili olduğunu kanıtlıyor` dedi.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Temmuz 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.