SANATLA TEDAVİ YÖNTEMİ

A.A

İsviçre'de ruh sağlığı problemli hastaları tedavi eden Emine Bauer Burkay, 25-26 Eylülde İstanbul'da eğitim verecek.

 


İsviçre'de 6 yıl resim ve sanat terapisi üzerine aldığı eğitimle uzmanlaşan ve ruh sağlığı problemli hastaları tedavi eden Emine Bauer Burkay, 25-26 Eylülde İstanbul'da eğitim verecek.

Burkay, aldığı eğitim çerçevesinde, çizgilerin sanatı olan resimle panik atak, depresyon, şizofren, kanser, alkolik, öz güven eksikliği ve ergenlik sorunları gibi ruh sağlığı problemli hastaları tedavi ettiğini söyledi.

1981 yılında İsviçre'ye yerleştiğini ve ardından 6 yıl boyunca resim ve sanat terapisi üzerine eğitim aldığını belirten Burkay, 1999 yılından bu yana göl kıyısındaki kliniğinde her yaş ve sosyal gruptan insanı resimle terapi yöntemiyle tedavi ettiğini anlattı.

Yaptığı çalışmalarını “Klinik Deneyimleri” adlı bir kitapta toplayan Burkay, bugüne kadar çeşitli üniversiteler, kültür merkezleri ve kulüplerde toplam 13 konferans verdiğini, sanat terapisi eğitimi almak isteyenler için de, 25-26 Eylül tarihlerinde İstanbul'da eğitim vereceğini bildirdi.

Emine Bauer Burkay, eğitimlere katılmak isteyenlerin, 22 Eylül tarihine kadar FİDE Danışmanlık Merkezi'ne başvurabileceğini söyledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Eylül 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.